• Menu
  • Menu

Vietnam 7

Pagoda Long Son a pak Saigon

Po snídani jsme taxíkem dojeli k pagodě Long Son postavené v roce 1886 na úpatí hory Trai Thuy. Od pagody vedou schody k obrovské bílé soše Budhy Sakyamuni, na lotosovém podstavci. Do „těla“ Budhy se dá vstoupit, my jsme si tady zapálili vonné tyčinky a pro štěstí pohladili břicho Budhy. Prohlédli jsme si ještě i hned vedle stojící kolumbárium, které částečně tvořilo plot kolem areálu, pohladili jsme si nohy a loket dalšího, tentokrát ležícího Budhy, a taxíkem jsme se vrátili na pláž. Tam jsme měli už jen asi deset minut na poslední rychlé smočení, protože jsme se museli vrátit do hotelu, odkud nám v 11.00 hod. odjíždl taxík na letiště. Překvapilo nás, že někde uprostřed cesty najednou řidič zastavil, vystoupil a místo něho se vrátil někdo úplně jiný.

Saigon

Náš let měl letět ve 13.15 hod., ale nakonec byl zpožděný a vzlétali jsme až ve dvě hodiny. Po hodině jsme začali přistávat v Saigonu, ale asi to pilotovi nějak nevyšlo, takže se zase zvedl, obkroužil město ještě jednou a přistál až na druhý pokus, takže nakonec jsme se na zem dostali v 15.15 hod. Docela dlouho jsme pak hledali autobusovou zastávku, protože jsme byli na terminálu vnitrostátních letů, takže jsme se neorientovali. Nakonec jsme ale nastoupili do autobusu č. 152 a dojeli až skoro k hotelu Green Suites umístěného opět jen kousek od naší známé ulice Bui Vien. Hotel jsme si vybrali podle toho, že v něm už bydleli naši kamarádi Lenka a Štěpán, kteří do Vietnamu přiletěli až po nás. Původně jsme se měli míjet, ale díky tomu, že jim cesta do Vietnamu trvala snad tři dny, museli celý program totálně posunout. V lednu totiž nachumelilo jak v Praze, tak v Istanbulu a jejich let byl proto zrušen, dva dny strávili v Praze v hotelu a nakonec se do Saigonu dostali přes Londýn a Singapur. Obdobný problém řešil i Luboš, jehož zpáteční let byl také zrušen, takže musel přebukovávat letenku a vracet se přes Dubai.

Nha Trang - pagoda Long Son
Nha Trang – pagoda Long Son

Bitexco Financial Tower

Už v pěti jsme taxíkem vyrazili k Bitexco Financial Tower. Koupili jsme si za 200.000 dongů za osobu vstup do 49. patra a pak už se kochali vyhlídkou na slunce zapadající do smogu Saigonu. Chtěli jsme kvůli nočnímu focení vydržet do tmy, takže jsme vyjeli do 52. patra a dali si předražený koktejl (180.000 dongů po 20% slevě za zakoupení lístku na vyhlídkové patro).  Miloš se k nám ale nepřidal a na vyhlídkovém patře číhal na co nejlepší záběry.

Od mrakodrapu jsme se opět taxíkem přesunuli ke katedrále Notre Damm a ke staré poště. Odtud jsme se už pěšky vrátili k hotelu, po cestě jsme si dali jen rychlou večeři. Kolem deváté večer vyzvedl v hotelu taxík Luboše, aby ho dopravil na letiště. My ostatní jsme šli zase do hospody a po návratu na hotel ještě do jedné v noci kecali na našem pokoji, přičemž jsme vypili Lence veškeré zásoby Jamesona.

Saigon
Saigon

Čínská čtvrtť Cholon

Ve středu jsme si dali na hotelu poslední vietnamskou snídani, ale pak nás přepadla lenost a do 12.00 hod.  jsme se váleli na pokoji. Nakonec jsme přecijen sbalili, batohy nechali na recepci a autobusem č.1 dojeli do čínské čtvrti Cholon. Prošli jsme trh Bin Tay a pak jsme obešli několik pagod v okolí a také jednu mešitu. Autobusem jsme se vrátili zpět na trh Ben Thanh – na nádraží mě dostaly desítky krys, které se tady proháněly kolem kanálů.

Následovaly závěrečné nákupy suvenýrů a dárků pro rodinu, krátký relax v mekáči a naše poslední polévka Pho na Bui Vien. Asi v šest jsme si na hotelu vyzvedli věcí a busem č. 109 jsme dojeli na letiště. Původní odlet byl naplánován na 21.10 hod., ale měli jsme půl hodiny zpoždění, což při všech těch sněhových kalamitách v Istanbulu bylo naprosto super. Před námi byl jedenáctihodinový let do Istanbulu.

Istanbul - Dolmabahce
Istanbul – Dolmabahce

Touristanbul

Istanbulu jsme přistáli kolem páté ráno místního času, a protože jsme se rozhodli znovu absolvovat Touristanbul, prošli jsme pasovou kontrolou do odletové haly. Ranní tour začínala v 8.30 hod. a díky bohu to bylo tentokrát o tom, že nás po Istanbulu vozil autobus. Venku byla totiž fakt kosa a celou dobu více či méně pršelo, takže nám i dvě krátké fotopauzy na mostě Galata a u paláce Dolmabahce stačili k totálnímu promrznutí. Na letiště jsme se vrátili v 11.00 hod. Do Prahy jsme odlétali ve 13.30 hod. a doma jsme přistáli ve 14.20 hod. místního času. Pak už zbývalo jen vyzvednout auto a frčet do Trutnova.

na začátek cestopisu 

cestopis předcházející

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *