• Menu
  • Menu

Vinobraní na Pražském hradě 14.-15.9.

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Vinobraní na Pražském hradě 14.-15.9.

Víno v Královské zahradě

Jít do Královské zahrady na ochutnávku skvělého vína a ochutnat některé ze specialit  třeba slovinské kuchyně, potkat krásné ženy a dívky v sněhobílých i barevných krojích, slyšet muziku a chvíli relaxovat na lavičce či trávníku v nádherných prostorách zahrady Pražského hradu, je skvělý nápad. Když pominu frontu před vstupy do Pražského hradu, s kontrolou osobních věcí, návštěvu této akce doporučuji.

Pražský hrad

14. ročník  Vinobraní na Pražském hradě

Akce se  na Pražském hradě  koná právě nyní, ve dnech 14. a 15. 9. 2019. Kromě tradičního programu se můžete těšit na vína a potraviny ze slunného Slovinska. , odkud mimo jiné pocházel slavný architekt Pražského hradu, Jože Plečnik.

Vinobraní Pražský hrad

Na replice  historického lisu vám vylisují čerstvou hroznovou šťávu, můžete ochutnat čerstvý burčák .

Ochutnávka bílých, růžových i červených vín včetně šumivých potěší  nejenom všechny fajnšmekry. Stánky jsou  připraveny před Empírovým skleníkem. K vínu patří dobré jídlo a tak  je zde také připravena ochutnávka kvalitních českých potravin.  Novinkou je rožnění mladého býčka na středověký způsob. Po oba dny je  připraven doprovodný program, na podiu se představí folklorní soubory z Kyjova, Archlebova a Tine Rožanc z Lublaně.

Vinobraní Pražský hrad

Program po oba dva dny : 11 – 19 hodin

Vstup je zdarma, vstupné na degustaci činí 120 Kč, v ceně je degustační sklenička.

Vinobraní Pražský hrad
I pro děti

Pro děti a rodiče je v exteriérech Pražského hradu připraveno 6 úkolů. Start a cíl na severním palácovém dvorku, tady probíhá i doprovodný program: šermíři, výtvarná dílna, ukázky řemesel. Vstup volný: 10 – 17 hodin

Královská zahrada na Pražském hradě

Renesanční zahrada se nachází v Praze na Hradčanech na severním hřebenu táhnoucím se od západu k východu. Má rozlohu 3,6 ha a od Pražského hradu je oddělena Jelením příkopem. Byla založena králem Ferdinandem I. roku 1534 na místě původních středověkých vinic.

Královská zahrada Pražský hrad

Zahrada je proslulá botanickými raritami a exotickými rostlinami ze vzdálených zemí. Zajímavé a unikátní jsou stavby :  Míčovna, Královský letohrádek, Lví dvůr. Její současná podoba navazuje na přírodní anglickou úpravu z poloviny 19. století.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *