Víno v Královské zahradě
Jít do Královské zahrady na ochutnávku skvělého vína a ochutnat některé ze specialit třeba slovinské kuchyně, potkat krásné ženy a dívky v sněhobílých i barevných krojích, slyšet muziku a chvíli relaxovat na lavičce či trávníku v nádherných prostorách zahrady Pražského hradu, je skvělý nápad. Když pominu frontu před vstupy do Pražského hradu, s kontrolou osobních věcí, návštěvu této akce doporučuji.
14. ročník Vinobraní na Pražském hradě
Akce se na Pražském hradě koná právě nyní, ve dnech 14. a 15. 9. 2019. Kromě tradičního programu se můžete těšit na vína a potraviny ze slunného Slovinska. , odkud mimo jiné pocházel slavný architekt Pražského hradu, Jože Plečnik.
Na replice historického lisu vám vylisují čerstvou hroznovou šťávu, můžete ochutnat čerstvý burčák .
Ochutnávka bílých, růžových i červených vín včetně šumivých potěší nejenom všechny fajnšmekry. Stánky jsou připraveny před Empírovým skleníkem. K vínu patří dobré jídlo a tak je zde také připravena ochutnávka kvalitních českých potravin. Novinkou je rožnění mladého býčka na středověký způsob. Po oba dny je připraven doprovodný program, na podiu se představí folklorní soubory z Kyjova, Archlebova a Tine Rožanc z Lublaně.
Program po oba dva dny : 11 – 19 hodin
Vstup je zdarma, vstupné na degustaci činí 120 Kč, v ceně je degustační sklenička.
I pro děti
Pro děti a rodiče je v exteriérech Pražského hradu připraveno 6 úkolů. Start a cíl na severním palácovém dvorku, tady probíhá i doprovodný program: šermíři, výtvarná dílna, ukázky řemesel. Vstup volný: 10 – 17 hodin
Královská zahrada na Pražském hradě
Renesanční zahrada se nachází v Praze na Hradčanech na severním hřebenu táhnoucím se od západu k východu. Má rozlohu 3,6 ha a od Pražského hradu je oddělena Jelením příkopem. Byla založena králem Ferdinandem I. roku 1534 na místě původních středověkých vinic.
Zahrada je proslulá botanickými raritami a exotickými rostlinami ze vzdálených zemí. Zajímavé a unikátní jsou stavby : Míčovna, Královský letohrádek, Lví dvůr. Její současná podoba navazuje na přírodní anglickou úpravu z poloviny 19. století.
Přidat komentář