• Menu
  • Menu

Vnější Hebridy v květnu 7 – Berneray

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Skotsko » Vnější Hebridy v květnu 7 – Berneray

Berneray West Beach

V 9.15 odjíždíme z Leverburgh /Leverburgh Harris Ferry Terminal, Isle of Harris, HS5 3UB /trajektem na ostrov Berneray. Je nádherné počasí, loučíme se z ostrovem Harris. Příjemná plavba, kolem ostrovů do dalšího přístavu Berneray, trvá asi hodinu.

cesta na Berneray

Ostrov Berneray je ostrov ve  skotských Vnějších Hebridách. Na ostrově žije něco málo přes 100 stálých obyvatel, rodným jazykem je gaelština. Hlavním zdrojem příjmů je rybářství, drobné farmářství a turismus. Největší osídlené místo je Borve. Naším cílem je pláž Traigh lar.

Berneray West Beach – Traigh lar

Berneray west beach – Traigh lar

Tato rozlehlá pláž vede po celé délce Berneray ve Vnějších Hebridách. Svítí sluníčko a i když je chladno, sundáváme někteří  boty a užíváme si nekonečnou pláž bez lidí.

Berneray West Beach – Traigh lar

Jihozápadní cíp u Rubha Bhoisnis má výhled na Boreray, zatímco severní bod přehlíží hlavní vrchol ostrova Beinn Schlèibhe /93 m.n.m/, přes který pokračujeme dále. Nádherná procházka končí a my se posunujeme dále, k našemu soukromému ubytování. Cestou ještě příjemné setkání s tuleni a koníky.

Beinn Schlèibhe
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *