• Menu
  • Menu

Stráž pod Ralskem

Vodní nádrž – jaro

Ve všední den potkáte jen pár lidiček, kteří se u vody sluní nebo procházejí a užívají klidu. Víkendy a sezóna pak jsou asi břehy mnohem více obsazeny rybáři , sportovci a nadšenci vodních sportů, rekreanty.

Vodní sporty

Dobře vybavený areál s vlekem využívají vodní lyžaři z celé republiky. 800 m dlouhý lyžařský vlek nabízí možnost adrenalinového sportovního vyžití a pro ty méně odvážné zajímavou podívanou.

Vodní nádrž Stráž pod Ralskem

Vodní nádrž

V nádrži je zadržováno až 1,5 milionů m³ vody a plocha nádrže je 42 ha a jejím hlavním účelem je snížení povodňových průtoků na Ploučnici a ochrana území pod hrází před povodněmi. Vedlejším účelem vodního díla je i regulovaný chov ryb a naředění znečištění v toku Ploučnice v případě havarijního zhoršení jakosti vody.

Vodní nádrž Stráž pod Ralskem

Turistická trasa 

Podél jižní strany nádrže prochází červeně značená turistická trasa, která pokračuje po jižní straně nádrže do 2 km vzdálené obce Hamr na Jezeře. Zároveň tudy prochází cyklotrasa 3007. Je zde i tenisový areál.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *