• Menu
  • Menu

Výlet na Ukrajinu 16 – Lom Rieka Slovensko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Výlet na Ukrajinu 16 – Lom Rieka Slovensko

Plitvické jezero na Slovensku – Rieka 

Náš výlet a dovolená na Ukrajině a Slovensku  pomalu končí. Poslední tečkou je pak vykoupání v krásném lomu Rieka . Jsme kousek od řeky  řeky Váh, těsně za hranicí Liptova, kterou tvoří soutok Váhu a Oravy  O lomu vím dlouho, ale až nyní se poštěstilo. Zničené vedrem a dlouhou cestou přijíždíme téměř až k lomu. Na nebi se zatahuje, ale lidí i s dětmi je tu dost. V létě tu bývá dost narváno, ale k jezeru se dá podívat celoročně. Parkovat se dá přímo u lomu, v sezóně se vybírá se parkovné 2 EUR.

Lom Rieka Kráĺovany, Šútovo

Tarkysová voda vypadá lákavě a tak rychle plavky a šup do vody! Áách., to je oáza! Skvělé! Koupání je na vlastní nebezpečí! Stihly jsme se vykoupat, zatáhlo se  a začala bouřka.

Lom Rieka Kráĺovany, Šútovo

Lom Rieka Kráľovany

Nejenom my, ale mnoho lidí jezero nazývá Šútovské. Leží totiž kousek od Šútova, katastrálně však patří k obci  Kráľovany. Jezero je velké 5,5 ha, kolem strmých kamenných stěn, které stoupají z jezera je krásná příroda  a lesy. Na protější straně od hlavní pláže je nudistická pláž. Do budoucna zde možná bude přírodní koupaliště i se zázemím, ale myslím, že takhle je to mnohem lepší!

Pro potápěče a rybáře

Lom je vhodný  pro potápění , vše je zabójkované a trasy natahané vodícím kabelem. Rybolov je zakázán, povolen pouze pro držitele povolenky.

Šútovský vodopád

Pokud se v této oblasti pohybujete déle, můžete navštívit Śútovský vodopád, který se nachází asi 4 km od Šútova, v nadmořské výšce 830 metrů., v  Kriváňské Malé Fatře v přírodní památce Śútovská epigenéza. Š´tovský vodopád je nejvyšší v Malé Fatře a je vysoký 38 metrů.

Kousek od lomu, přímo při hlavní silnici je Motorest Rieka– moc dobře tu vaří!

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *