• Menu
  • Menu

Výstava Jiřího Kolbaby – aroma exotiky provoní Brnem

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihomoravský kraj » Výstava Jiřího Kolbaby – aroma exotiky provoní Brnem

Výstava se koná v prostorech Nové radnice na Dominikánském náměstí v Brně. Působivá křížová chodba hostí několik desítek fotografií z celého světa. Design jednotlivých panelů je zcela čistý, jednoduchý a dává vyniknout kráse exotických portrétů. Nachází se zde i několik panelů s informacemi o vlastním autorovi či jeho cestách. Emotivní hesla spolu s překrásnými fotografiemi působí na srdce každého milovníka cestování. Kolbaba se charakterizuje zachycováním nekomponovaných situací bez přípravy. Mnohdy jeho objekty netuší, že jsou právě středem pozornosti a jejich snímky obletí celý svět. Naopak často Kolbaba o svých záměrech předem informuje.

Nad mnohými z výjevů se zastavuje dech. Opravdu překrásné barvy, světla či stíny překvapují svou rozmanitostí a sytostí. Včerejší (7.8.2012) vernisáž byla dozajista úspěšnou. My si vybrali den méně navštěvovaný, kdy jednotlivé snímky oko vychutná v klidu. Měli jsme štěstí, neboť zde byl přítomný i samotný Jiří Kolbaba a velmi rád se spontánně začal bavit o nejrůznějších možnostech fotoaparátu i fotografického vybavení. Charizmatický starší muž působí velmi skromně a mile.

Výstava je zcela zdarma a návštěvník zde může zakoupit i sady pohledů s Kolbabovými fotografiemi, či knihu Zápisky z cest 2 i jiné publikace. Zápisky z cest vřele doporučuji. Poutavou formou fotograf popisuje svá dobrodružství, neznámé krajiny i zajímavé lidi.

Akce potrvá do 24.10.2012. Pokud jste milovníky fotografií, cestování, krásných barev či rádi poznáváte neznámé kultury a zvyky, měli byste výstavu navštívit. Mnoho ze snímků vybízí k zamyšlení, nad jinými se návštěvník pozastaví se snahou pochopit, proč. Velká část děl zachycuje exotické tváře domorodců Afriky, dále je zastoupena Asie a několik fotografií dokumentuje životní styl Ameriky či Evropy. Českou republiku reprezentuje několik snímků lidí ve folklórovém oblečení. Jedná se o výběr portrétů ze sto třiceti zemí světa, které Kolbaba procestoval.

Pro mne jako milovníka cestování a snímků tohoto autora se jednalo o výjimečnou událost. Cestovatel, fotograf a spisovatel je zároveň viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.

Rozlehlost, barevnost, tvarová různorodost a geologické struktury planety mě stále více fascinují. Nemohu se nasytit. Nezávislým pobíháním po pouštích, lesích, horách, či městech matičky Země, si dosytnosti plním klukovské sny. Nerozlučnou partnerkou na cestách se mně stala moje kamera. Spolu se časně ráno budíme, přes den mrzneme nebo se potíme a pozdě v noci neklidně usínáme. Dojati z toho, co jsme viděli a napjati z toho, co jsme přehlédli. Těch fascinujících míst je tolik, že je ani za celý život nespatříme. Nevadí. Hlavně, že můžeme. Našli jsme cíl a smysl života.

J.K. (http://www.theworld.cz/cze/jiri-kolbaba-fotograf-a-cestovatel/)

„Nikdy není nic definitivní a to je dobře. Kdykoli v životě můžeme změnit místo svého působení, prostředí, profesi i vlastní cíle. Jediné, co k tomu potřebujeme, je svoboda, zdraví a troška odvahy zariskovat.“

J.K. (http://www.theworld.cz/cze/jiri-kolbaba-fotograf-a-cestovatel/)

Katka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *