• Menu
  • Menu

Zimní procházka – Lochkov

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Zimní procházka – Lochkov

Ticho před bouří

Je  neděle a další únorový den. Po dobrém obědě to láká na gauč, ale venku je jak na jaře a sluníčko svými paprsky tahá lenochy ven. Už před domem si pochvalujeme, jak dobře jsme udělaly. Do lesa to máme pár kroků a tak jdeme přes Radotínské údolí směrem k vyhlídce nad radotínskou cementárnou.

Radotínské údolí

Cestou potkáváme  několik pejskařů, ale jinak jsme tady samy. Přicházíme na vyhlídku. Pod námi je radotínská cementárna, za ní pak mramorový lom Cikánka. Sluníčko hřeje a tak usedáme na betonovou podestu a kocháme se.

na posedu

Jdeme dále přírodní rezervací  kolem cvičiště pro psy až do Lochkova. V místním pivovaru Na Lochkově ochutnáme jeden medový speciál 15 a polotmavou třináctku. Jdeme pak vrchní cestou zpět domů. Má přijít orkán Sabine a tak nebudeme raději nic podcěňovat. Báječná procházka.

Na Lochkově – pivovar
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *