• Menu
  • Menu

ZOO BRNO

Svět plný barev na dosah.

Jedna z největších atrakcí Brna i Jižní Moravy otevřela tento den brány i mně s přáteli. Nepříjemností bohužel je nedostatečná kapacita k parkování aut, tak jsme to naše nechali na parkovací ploše před nedalekým OBI. A pak už kráčíme vzhůru opicím, plameňákům, krokodýlům nebo hadům. Zaplatíme vstupné, které pro nás studenty není až tak závratné. Přeci jen tam strávíme celý den.

Cesty jsou dobře značené a na každém rohu se nachází občerstvení. Všechny ze stánků osobně vyzkoušíme. Od sladkých tenkých palačinek a frgálů, párků v rohlíku, hamburgrů, hranolek s kečupem po zmrzlinu. Procházíme pavilonem opic, pavilonem exotického ptactva, ještěrů….. Podél cest i pod nimi na nás vykukují zajímavá zvířata vyžadující si naši pozornost, líně ležící ve stínu stromů nebo se prostě nezajímající o naši přítomnost.

Pestrobarevní plazi

Nejvíc nás asi „dostaly“ lemurové. Jejich exhibicionismus, tanečky, vyvalená sněhobílá břicha a sezení takřka v tureckém sedu upoutají pozornost nejen dětí. My osobně pozorovaly tyhle hbité vtipálky asi půl hodiny. Novinkou v Brněnské Zoo jsou prosklené výběhy, které nahradily původní kovové sítě. Nabízí tak nerušený pohled na zvířata i možnost lepšího fotografování. Lemuři zůstali po celou návštěvu na vrcholu našeho žebříčku a pravděpodobně tam zůstanou nadále.

Lemuří hrátky
Jeden z nejzajímavějších exemplářů, co stále sledoval oko objektivu

Malá medvíďata medvědů ledních, která se prala mezi kameny a vzájemně se pošťuchovala nebo bobři co si stavěli podvodní doupě. Ti byli opravdu tahákem. Pod hladinu tahali větve i zásoby. Bobr s obrovským jablkem v puse se snažil se potopit a po vynoření vypadal jako zmoklá krysa. Děti se rozesmály, maminky pokřivily obočí a mi se snažili vyzkoumat kde přesně ta podvodní stavba je. Každý si ve zdejší Zoo najde svoje oblíbence. Ať to bude chameleon, co na každého návštěvníka kouká jedním okem, pestrobarevní papoušci co se perou o přízeň fotografů nebo bizoni. Ti zaujali nás. Obři ve výběhu klidně a důstojně polehávají. Je to tunová masa co měří v kohoutku dva metry a na délku má jako dodávka tři a půl metru. Pozorujeme toho největšího a ani nás nenapadne, že by se proti nám mohl rozběhnout padesátikilometrovou rychlostí.

Želví odpoledne

Terén Zoo je vlastně pořád z kopce do kopce ale při nadšeném pobíhání mezi výběhy to ani nepřijde. Jsme pravděpodobně jedni z mála, kteří s sebou nemají ratolesti ale i tak jsme si den krásně užili. Na jaře je zahrada plná mláďat. U bizonů, žiraf nebo bobrů se život točí okolo nových přírůstků, tak jako u většiny přítomných návštěvníků.

Brněnská Zoo rozsvítí úsměv nejen u vás, ale i u vašich dětí, které stráví den plný zábavy a přitom se něco naučí. 🙂

Zebry na obědě, netaktně fotografovány zezadu 😀
Katka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *