• Menu
  • Menu

ZOO Liberec nejstarší v ČR

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » ZOO Liberec nejstarší v ČR

Bílí tygři

Když se řekne Liberec, hned se mi vybaví několik symbolů mého oblíbeného výletního města. Horský hotel Ještěd, Jizerské hory, krásná budova městské radnice a v neposlední řadě také bílí tygři. Využíváme tedy volného svátečního dne a vyrážíme na návštěvu bílých tygrů do tamní zoologické zahrady.

V bezprostřední blízkosti Lidových sadů, jednoho z center kulturního a společenského života Liberečanů, se nalézá nejstarší zoologická zahrada v České republice. Na louce poblíž Labutího jezírka založili členové Ornitologického spolku pro severní Čechy roku 1895 ptačí koutek s voliérou. Centrem se stal dřevěný domek tyrolského stylu, již tehdy nazývaný Čapí hnízdo. Kolem něj se areál postupně rozšiřoval, až se začalo uvažovat nad jeho přeměnou na malou ZOO. Na podzim roku 1919 je oficiálně otevřena ZOO Liberec.

ZOO Liberec

Prohlídková trasa

Vchod do zahrady najdeme přímo na konečné stanici tramvaje 2 a 3. Protože od naší poslední návštěvy se celá ZOO přeměnila, rozhodli jsme se držet doporučené prohlídkové trasy. Jako uvítání nás čeká výběh velbloudů, kteří ho sdílí společně se zebrami a osly. Míjíme antilopy a nyaly a vcházíme do pavilonu slonů. Za ním si užíváme příjemné chvíle s žirafami. V horní části ZOO najdeme ještě vzácného Takina čínského, Koně Převalského, poníky a lamy. Potom už dolů z kopce kolem koz a mravenečníků až k Labutímu jezírku. Ocitáme se v dolní části zahrady, které dominují voliéry s velkými dravci, pavilon opic, šelem a dva bazény, obývané tučňáky a lachtany. Naproti pavilonu tropů se můžeme občerstvit v Bistru u Gibona a poté už nás čeká poslední etapa, během níž vystoupáme zpátky ke vchodu a východu ze ZOO. Vidíme ještě plameňáky, sovy a výry a jako zlatý hřeb na nás čeká Panda červená, levharti a rysi.

ZOO Liberec
ZOO Liberec

Celý prohlídkový okruh je bez problémů schůdný i pro dětské kočárky a čítá necelé 2 kilometry. Jen je třeba počítat s určitým výškovým převýšením. Celá prohlídka zahrady nám zabrala asi 3 hodiny. Jediným problémem v těchto dnech může být počasí. Jizerským horám se přezdívá nočník Evropy a proto je nutné si před návštěvou ZOO Liberec dobře prostudovat meteorologickou předpověď.

ZOO Liberec
Martin Pišín

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *