• Menu
  • Menu

Zoo v Dublinu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Irsko » Zoo v Dublinu

Irská ZOO

Dublinská Zoo se nachází na západě města v rozlehlém parku Phoenix (Dublin Zoo, Phoenix park, Dublin 8; www.dublinzoo.ie ). Otevřeno mají dle ročního období. Velmi zjednodušeně: otevřeno je po celý rok od 9:30; v zimě se ale zdejší brány zavírají už v 16:00, zato v létě si můžete užít návštěvu až do 18:00.

Na rozdíl od vyhlášené pražské zoo zde nečekejte klece s různými druhy ptactva nebo třeba oddělení hmyzu. V Dublinu se soustředí pouze na zvířata, která jsou mezi lidmi „populární“ a „umí se prodat“.  Bavíme se tedy o slonech, nosorožcích, orangutanech, tygrech, tučňácích nebo třeba gorilách a šimpanzech.

nosorožci
nosorožci

S dětmi do Zoo

Funguje to. Cena vstupného pro dospělou osobu je 17 euro, děti od 3 let do 16 zaplatí 12,20 euro a pokud se do zoo vypraví čtyřčlenná rodina, lístek vyjde na 47,50 euro. Podotýkám, že zoo je plná rodin s dětmi, kteří si kromě vstupného zaplatí i oběd v jedné z mnoha zdejších předražených restaurací a kaváren.

Na to, kolik se v zoo nachází zvířat, je zdejší areál opravdu rozlehlý. Zvířata obývají poměrně velké výběhy, které jsou rafinovaně rozmístěny tak, že se vám při troše štěstí může třeba orangutan projít přímo nad hlavou. Zdejší stádo nosorožců v části „Africká savana“ sdílí obrovský výběh společně se zebrami, žirafami, emu nebo třeba oryxy. Návštěvník si tak připadá, jako kdyby se opravdu ocitl v několik tisíc kilometrů vzdálené savaně.

Sloni

Rafinovaný je i prostor okolo slonního výběhu. Návštěvník se nejdřív musí „prodrat“ bambusovými křovinami, které společně s hudbou a zvuky džungle navodí pocit pralesa Kaziranga. Do sloního výběhu je výhled poměrně limitovaný. Sloni si tak mohou užít trochu více soukromí, což se hodí právě v těchto dnech, kdy se v zoo narodilo nové sloní mládě – zdejší současná největší atrakce.

sloní výběh
sloní výběh

Farmy

Protože je zoo velkým lákadlem právě pro rodiny s dětmi, ve východní části nechybí ani oddělení „rodinné farmy“. Zvláště malé děti se zde mohou seznámit s různými druhy domácích zvířat, které povětšinou znají pouze z ilustrací dětských knih. V západní části se zase nachází lesní hřiště s mnoha skluzavkami a jinými atrakcemi, které rozptýlí během celodenního koukání na zvířata.

Mezi další sekce například patří Asijský les, kde je hlavním lákadlem asijský lev a velmi vzácný sněžný leopard. V Lese orangutanů najdete gibbony a bornejské orangutany. Mezi další hvězdy zoo patří smečka šedých vlků, amurských a sumaterských tygrů. V zoo nechybí ani nejnebezpečnější zvíře Afriky – hroši.

Příběh o lidské evoluci můžete vyslechnout a pročíst u gorilího výběhu. Nezapomeňte se pokochat pohledem na hravé šimpanze na jejich „šimpanzím ostrově“, který se nachází úplně na severu zoo.

Návštěvu dublinské zoo bych doporučila pouze za dobrého počasí a jedincům, kteří se rádi dovídají něco více o exotických zvířatech. Mně osobně pohled na zvířata vytržená ze svého přirozeného prostředí a nastrčená do umělých, lidmi vytvořených podmínek, nedělal dobře.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *