• Menu
  • Menu

Ztraceni v mlze

Na Čertovku nedojdeme

V 7:30 vrážíme. Vyrážíme od harrachovské normy přes běžkařskou magistrálu až k Mumlavským vodopádům. Už jsme je viděli několikrát, a tak se ani nezastavujeme a pokračujeme dál po asfaltové cestě až na Krakonošovu snídani. Začíná svítat a vypadá to, že by dnes mohlo být hezké počasí. Sice jsou mraky, ale obloha je modrá. Cesta je namrzlá, občas se někde objeví trochu sněhu.
Z Krakonošovy snídaně, (od kiosku) zahýbáme doprava po modré turistické značce a pokračujeme do kopce. Hodně to klouže, ale jinak se jde dobře. Slunce prosvítá mezi stromy. Vycházíme z lesa a ještě chvilku pokračujeme po Labské louce až k bivaku. Tady dáváme krátkou pauzu a posilňujeme se maoamkou.

1 (4)

Polsko a  pramen Labe nikde

Jdeme směrem k prameni Labe. Cesta není urolbovaná a tak se hodně boříme. Padá mlha, pomalu nás začíná obklopovat ze všech stran. Ztrácíme krásné výhledy. Pokračujeme dál. Rozcestník nám oznamuje, že už nám chybí jen 0,5 km. Jdeme, jdeme, už se nám to zdá dlouhé, ale pokračujeme. Došli jsme až do Polska, ale pramen nikde. No nevadí, asi jsme to přešli. Vracíme se tedy zpět. V pravý čas na chvilku prosvítilo sluníčko trošku skrze mlhu a my uviděli rozdvojenou tyč, která značí odbočku k prameni.

1 (1)

Pořizujeme fotku a vracíme se zpět k bivaku. Máme úplně promočené boty a promrzlá chodidla, jinak je celkem teplo 🙂 v bivaku zastavujeme na svačinu. Ždímu ponožky, ale stejně to nepomáhá. Balíme věci a pokračujeme na Dvoračky. Asi 3 km jdeme do mírného kopce, občas se boříme. Pak se cesta sklání dolů lesem. Já a Kája nasedáme na podprdelníky a frčíme dolů. Honza s Marianou nechtějí mít mokrý zadek a tak jdou za námi pěšky. V podstatě sjíždíme až k chatě. Ještě hladíme smradlavé pejsky Husky. Na chatě si dáváme kyselo a Honza tradičně lívance. K tomu kofolu a čínský čaj. Ohříváme se a asi hodinku tu odpočíváme.

1 (25)

Venku je opravdu hnusně. Do té mlhy ještě začalo pršet. Měníme tedy původní plán – jít přes Čertovku a sjet jí na kluzáku. Místo toho odbočujeme na rozcestí po zelené do Harrachova. Malá lesní cestička (spíše potok) vede k asfaltové cestě, po které se dostáváme až do Harrachova. Dokupujeme chybějící potraviny a asi v 15h jsme doma 🙂

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *