• Menu
  • Menu

Kréta – Afrata Beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Kréta – Afrata Beach

Oblázková pláž Afrata Beach

Krásnou pláž Afrata Beach najdete  na poloostrově Rodopos na severozápadě ostrova Kréta, 1 km východně od stejnojmenné obce Afrata. Malá obec je jenom několik kilometrů /asi 4/ od Kolymbari. K pláži sjedete úzkou asfaltovou silnicí, krásnou soutěskou až k chráněnému klidnému zálivu, kde se pláž nachází. U pláže je možné zaparkovat.

 Afrata Beach

Pláž je oblázková, voda průzračná, vhodné místo i pro šnorchlování. Pláž chrání z obou stran skaliska, proto je tady moře většinou klidné. Kamínky se dost boří a je dobré mít boty do vody, pro lepší pohodlí při vstupu a výstupu z vody. U pláže je možné použít sprchu, je zde i WC. Najdete tady i malou taverničku. Podél pláže je i několik stromů, kde je možné najít stín. V sezóně jsou na pláži k dispozici lehátka / asi zdarma/.

My jsme navštívili tuto pláž v únoru, bylo překrásné počasí, několik místních se zde vyhřívalo na slunci a my jsme se zde několikrát vykoupali. Bylo to opravdu báječné /i když malinko ledové/ koupání.

Afrata Beach (6)

Afrata

Afrata leží asi 160 m.n.m. Od města Chania je vzdálená asi 28 km. Místo je vhodné pro turisty, kteří mají rádi větší klid a soukromí. Oblast poloostrova Rodopos je oblíbené i pro cyklisty. V obci je omezené množství ubytování.

Pokud pojedete navštívit klášter Gonias  ze 17 . století, udělejte si výlet i na tuto malebnou pláž. Určitě nebudete zklamáni. Nedaleko odbočky na pláž je malý kostelík Agios Konstantinos.

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *