• Menu
  • Menu

Cesta Bolívie, Chile, Velikonoční ostrovy 12

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Bolívie » Cesta Bolívie, Chile, Velikonoční ostrovy 12

Poušť Siloli – Colorada, Árbol de Piedra

Jsme v poušti Siloli.  Zastavujeme na místě zvláštních skalních útvarů vyrůstajících přímo z pouště. Nejzvláštnější z nich je sedmimetrový Árbol de Piedra –  Kamenný strom, který se rozšiřuje odzdola nahoru. Údajně je deset tisíc let starý. Počasí se naštěstí umoudřilo. Jsme nadšení, protože jedeme k nejkrásnější laguně.

Árbol de Piedra, Sioli
Árbol de Piedra, Sioli

Laguna Colorada. Je to solné jezero, obrovských rozměrů asi 60 km² . Jsme skoro na hranicích s Chile v parku Eduardo Avaroa. Jsme v nadmořské výšce 4.278 m. Jezero je červené díky řasám. Fotíme lagunu a plameňáky, tentokrát je to plameňák chilský, Jamesův a andský. Jsme jak u vytržení. Náááááááááááádhera.

SONY DSC

Za lagunou se platí vstupné do parku. Platíme každý 150 bolivianů. Ubytovali jsme se v další boudě bez koupelny. Původně jsme měli spát s dalšími lidmi na pokoji. Naštěstí to tak nedopadlo. Hlásná trouba strašně chrápe a to by jsme se nikdo nevyspal. Pokoj nejde zavřít a jsme hned naproti jídelně. Záchod je na chodbě. Jsou tu dva pro všechny. Už víme, že nám za chvilku vypne proud, tak si hned chystáme věci na spaní. Na večeři čekáme dost dlouho, dnes žádné víno, jen brambory s párkem a cibulí a docela dobrá polévka..

Chiguana-Bolívie
Chiguana-Bolívie

Jdeme si brzo lehnout. Hlásná trouba pořád něco povídá a teď každému ukazuje falešnou bankovku. Nemáme se jak umýt, tak použijeme vlhké kapesníky a jdeme spát. Naštěstí si jsou všichni zakrátko také lehnout a je tu božské ticho. Budíček máme v 5am.

Laguna Colarada Bolívie – Red lagun

cestopis následující den

cestopis předchozí den

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *