• Menu
  • Menu

Botanická zahrada

Jarní vůně v Troji

Z archívu a pro radost -)

Krásné jarní počasí bylo jasným impulsem pro výlet. Vybrali jsme Botanickou zahradu v Troji. Všední  odpolední den byl zárukou, že v zahradě nebude „narváno“. Zaparkovaly jsme v jedné z bočních ulic a šly vchodem pod vinicemi. Mraky se rozutekly a sluníčko nad trojským zámkem i ZOO už ukázalo svou sílu. Sakury u zámku už mají pomalu nakročeno se krásně rozvinout, pár dní si ještě počkají i jabloně a hrušně kolem zelených labyrintů.

Botanická zahrada Troja
Botanická zahrada Troja

Vinárna usv. Kláry

Vinárna u sv. Kláry ještě nabírá sílu do výletnické sezóny, ale několik lidí už sedělo na terase a se sklenkou dobrého vína užívali dubnové hřejivé paprsky. Do zahrady jsme vstoupily vchodem pod barokní kaplí  sv. Kláry. Jaro už začalo plnými tahy kreslit tulipánové a narcisové barevné šmouhy. Záhony se předvádějí v barvách od bílé, žluté, divoce červené a karmínové až po lila, modré a temné barvy. Omamná vůně hyacintů vám podlomí kolena. V Japonské zahradě, bíle kvetoucí magnolie,  první třešňové variace od bílé a růžové až po červené barvy japonských javorů. Nádhera.

Botanická zahrada Troja
Botanická zahrada Troja

Koniklece i jezírko

Tak na ty se těším snad nejvíc. Kvetou a jsou rok od roku krásnější. Jezírko s velkou žábou je další zastávkou. Plavou tu želvy a jedna je i na břehu. Sedí tu tatík s dítětem. Dítě zaujaté želvou neudrží stabilitu a už je v jezírku! Terka dítě vyloví a tatík neřekne ani bú!

koniklece

FATA  MORGANA – motýli

Máme hodinu a tak ještě rychle na motýly. Ve skleníku je jenom pár lidí a motýli se ukazují v celé své kráse.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *