• Menu
  • Menu

Broumovsko

PLAY BROUMOVSKO a další aktivity v okolí

Prázdniny jsou mimo jiné o tom, abychom se hráli. I proto jsme vyrazily v čistě holčičím osazení na výstavu, která ke hraní vybízela již svým názvem – Play Broumovsko. V areálu společnosti VEBA, textilní závody, a.s. je umístěna dlouhodobá expozice interaktivních exponátů, jejichž vyzkoušení zláká děti i dospělé. Výstava je rozdělena na dvě části – tmavou a světlou. V té tmavé si návštěvníci pohrají hlavně se světelnými efekty, naopak světlá část je hodně o zvucích a pak také o tvoření – ať již malířském nebo stavitelském. Expozice bude přístupná až do konce února 2015 a jistě stojí za to, zajet se na ni do Broumova podívat.

Play Broumovsko
Play Broumovsko

Broumov je sice malé, ale půvabné město, které kromě zmíněné výstavy nabízí také prohlídku hřbitovního kostela Panny Marie nebo místního kláštera. V Broumovském klášteře se nachází i Turínské plátno, do nějž prý bylo krátce po ukřižování zahaleno tělo Ježíše Krista.

Broumov
Broumov

Broumov je samozřejmě také možný výchozí bod pro výlety do Broumovských stěn. My jsme však naše putování Broumovskými stěnami začaly v Hlavňově. Prošly jsme Kovářovou roklí a dosupěly až na Supí hnízdo s kouzelným výhledem do kraje. Cílem naší cesty pak byla Hvězda neboli barokní kaple Panny Marie Sněžné, která dostala svůj název podle svého hvězdicovitého půdorysu. Hned vedle kaple je i příjemná turistická chata se shodným názvem. Odtud to již zpátky k autu do Hlavňova nebylo daleko. Pro ty, kteří pěší turistice příliš neholdují, je možné vyjet téměř až nahoru ke Hvězdě autem, ale podle mě by to byla velká škoda!

Broumovské stěny
Broumovské stěny
Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *