• Menu
  • Menu

Cameron highlands – 4.

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Cameron highlands – 4.

Čajové plantáže a jahodové farmy

I přesto, že je pro mě oblast Cameron highlands symbolem malajského pralesa a cest v něm, ne všichni turisté sem přijeli prozkoumávat kopce v okolí Tanah Rata. V Cameron highlands si můžete užít i ryze turistické výlety po tradičních farmách, jako je například ta jahodová v Brinchangu.

Big Red Strawberry Farm

Jahody na farmě Big Red Strawberry Farm (Farma Velké červené jahody), se pěstují na naše poměry trochu netradičně v květináčích na kovových vertikálních konstrukcích. Hned u farmy je obchůdek s různými jahodovými produkty. Od jahodového lízátka, přes jahodovou zavařeninu, jahodovou zmrzlinu a jahodovou čokoládu zde seženete všechno.

Pokud si chcete v lednu pochutnat na jahodách, můžete vyzkoušet ty místní čerstvě utržené. Nečekejte ale žádné zázraky. Jahody mají sice krásnou barvu, ale tím to také končí. Jejich chuť je poměrně mdlá. Asi tak jako chuť jahod, které seženete před sezónou v našich obchodech.

jahodová farma
jahodová farma

Chtě nechtě, i my jsme museli ochutnat zdejší produkty, a tak jsme si objednali alespoň jahodový shake, a potom pokračovali směrem na další turistickou atrakci – čajovou plantáž.

Čajové plantáže okolo Tanah Ratan

Jestli existuje nějaké opravdu fotogenické místo, pak jsou to čajové plantáže okolo Tanah Ratan. Ve své podstatě zde nemůžete udělat špatnou fotku. Malé keříčky tmavě zelených lístků, které z vrcholu přerůstají novou vrstvou lístků svěže zelených, tvoří na zdejších kopcích překrásný vzor. Když se do toho přidají pestře oblečené sběračky čaje, máte fotku přinejmenším na první stránku časopisu o Malajsii.

Pokud tak jako já milujete čaj, návštěvu zdejších plantáží si nesmíte nechat ujít. První čajové pole bylo v Cameron Highlands založeno už v roce 1929, jak jinak anglickým obchodníkem J. K. Russell. I přesto, že v současné době není Malajsie hlavním producentem čaje, čajové plantáže se zde zachovali až do dnes, a denně lákají desítky návštěvníků k procházkám po jejich cestách. (Pokud se chcete o čaji a jeho produkci dozvědět víc, doporučuji navštívit webovou stránku http://www.boh.com.my/. Tady se dozvíte opravdu všechno, co vás zajímá. Webové stránky jsou bohužel pouze v anglickém jazyce.)

čajová plantáž
čajová plantáž

Nejkrásnějším místem jsou pro mě plantáže okolo čajové společnosti BOH. Můžete se sem vypravit na výlet po asfaltce, která vás dovede až do zdejšího návštěvnického centra. Tady na vás čeká výstava historických fotografií společně s informacemi o čaji a jeho produkci. Ve zdejší restauraci pak můžete i místní čaj a produkty z něho ochutnat. Doporučuji zdejší ledový citrónový čaj. Je naprosto výborný a ani za něj nezaplatíte majlant.

Pokud se chcete vcítit do role dávných kolonizátorů, měli byste si svůj čaj vypít na zdejší venkovní terase společně s dalšími evropskými turisty. Terasa je umístěna vysoko nad čajovými políčky, odkud budete mít výborný přehled o sběračích pracujících v plantážích pod vámi.

cestopis následující

cestopis předcházející

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *