• Menu
  • Menu

Chorvatsko Krk – Njivice

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Chorvatsko Krk – Njivice

V přístavní a malebném městečko Njivice, které  najdete na  severozápadním pobřeží ostrova Krk, jsme zastavily záměrně, bylo nejblíže, asi 10 km od přejezdu mostu na ostrov. Celý den v autě a právě se začalo stmívat. Projížděly jsme kolem pobřeží, kde bylo velké množství turistů a nebylo, kde zaparkovat. Naše jediné přání bylo vykoupat se v moři. Nakonec se nám podařilo zaparkovat na větším parkovišti, v místě, kde je nabízeno návštěvníkům ubytování.

Pláž Njivice

Pláže a koupání Njivice

Odtud po schodech k moři přes parčík to bylo opravdu kousek. Pláž v tuto chvíli již téměř liduprázdná, voda báječná.

Pláže jsou oblázkové a písčitooblázkové na obou stranách letoviska. Je tu i pláž pro nudisty, ale tu jsme po tmě už nehledaly.

U pláže najdete sprchy, toalety i půjčovny.

Promenáda Njivice

Promenáda Njivice

A když už jsme u moře, tak jdeme na dobrou rybku a jedno točené pivo. Vybíráme jednu z mnoha restaurací a kavárniček, které jsou plné lidí. Mńam! Procházíme se po promenádě, tady to žije. V přístavu kotví rybářské lodě i jachty.

Přístav Njivice

Po báječné večeři a procházce jdeme ještě do moře. Je tu tma  a tak nevadí, že nemáme plavky. Noc nakonec strávíme na parkovišti /máme v autě postel 🙂 / . Vstáváme brzy a den začínáme nádhernou koupelí v moři! Kafíčko s výhledme na moře a pak dále pak pokračujeme  na pláž s léčivým bahnem Soline a pokračujeme na divokou pláž, kterou jsme našly na mapě a večer pak spíme v krásném kempu Bunculuka.

Promenáda Njivice

Njivice bývala rybářskou osadou a má i dlouhou historii. První zmínka o vsi pochází z druhé poloviny 15. století. Njivice je  turisticky navštěvovaná už od 30. let 20. století.

Pláž Njivice ráno
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.