• Menu
  • Menu

Ostrov Krk – Baška

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Ostrov Krk – Baška

Zapadá sluníčko, ten správný čas na dobrou rybku a sklenku červeného vína. Jsme v Chorvatsku na ostrově Krk. Jdeme příjemnou procházku z kempu Bunculuka podél pobřeží do městečka Baška. Krásné přístavní městečko je teď večer plné turistů, kteří jsou na promenádě nebo na molu a také v malých restauracích a kavárničkách. Od pláže v kempu Bunculuka je to sem krásných 15 minut.

pobřeží – cesta k Bašce

Na doporučení si dáváme skvělou rybu v restauraci Francesca (děkujeme GMŠ). Sedíme pod zarostlou pergolou, odkud je vidět na korzo i moře. Je tu narváno k prasknutí, ale obsluha, jídlo i atmosféra parádní!

Baška – restaurace Francesca

Baška

Městečko se nachází v jihovýchodní části ostrova. Město i pláž leží v zálivu obklopeného vápencovým pohořím. Procházka úzkými uličkami s prohlídkou několika historických památek na břehu tyrkysového moře dávají místu romantický nádech. Je zde přístav, kde kotví výletní i rybářské lodě. Nad Baškou je vidět kostelík sv. Jiří (Sveti Jurje) a také nejvyšší vrch ostrova Obzov (569m).

Baška

Hlavním zdrojem příjmu pro obyvatele Bašky je turismus, pěstování vína  a rybolov. V okolních kopcích můžete pozorovat větší stáda pasoucích se ovcí. Zajímavostí je, že na rozvoji turistického ruchu v Bašce se podíleli Češi, kteří poprvé přijeli do Bašky v roce 1909. Češi se zde v minulém století zasloužili o označení 16. turistických tras (Klub českých turistů).

Baška

Pláž Vela /Baška/

Dlouhá písečná, místy oblázková pláž s pozvolným vstupem do vody je dlouhá 1,8 km. V části pláže /Zarok/ je možnost koupání i se psy.

Baška

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.