• Menu
  • Menu

Dalimilova rozhledna

Nově otevřená rozhledna

K rozhledně jsme vyrazili před západem slunce a ráno vítali východ slunce.  Výjimečná kamenná rozhledna na vrcholu Větrov /nadmořská výška 918m/ nedaleko chaty Paprsek. Nachází se na  rozmezí Jeseníku a Rychlebských hor  nedaleko Starého Města pod Sněžníkem.  Je  věrnou  replikou  historické rozhledny ze Sněžníku, postavená v historizujícím stylu s malou a velkou věží, se vstupním sálem s lomenou klenbou, s točitým žulovým schodištěm, s krakorci a s vyhlídkami s cimbuřím – kamenná kráska a symbol našeho kraje se vrátila zpět! První turisté sem zavítali v červenci 2021. Z rozhledny jsou nádherné výhledy do okolí

Dalimilova rozhledna

Rozhledna je vysoká 33 metrů, výška spodní vyhlídky  je 17 metrů a  horní vyhlídky 28 metrů. Na vyhlídku vede 168 schodů . Kamenná rozhledna stojí na zelené turistické trase mezi chatou Paprsek a Starým Městem pod Sněžníkem. Nabízí výhledy na Staroměstsko a okolní masívy Rychlebských hor, Hrubého Jeseníku a Králického Sněžníku.

Dalimilova rozhledna

Repliku rozhledny se rozhodl postavit pan Dalimil Míka . Stavbu navrhnul Ateliér A Jiřího Tomečka.

Dalimilova rozhledna

Rozhledna

Rozhledna otevřeno:  ZÁŘÍ – ŘÍJEN  9:00 – 17:00 hod.

Vstupné: Do 6 let: ZDARMA,  od 6 do 15 let: 80 Kč, od 15 let: 120 Kč

Jakékoliv problémy při koupi vstupenky řešte na místě s obsluhou rozhledny, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Návštěvníci rozhledny jsou povinni seznámit se s provozním řádem rozhledny a dodržovat jej.

Dalimilova rozhledna

Vstup do objektu rozhledny může být omezen či zcela uzavřen za deště, při silném větru, snížené viditelnosti a při jiných nepříznivých povětrnostních podmínkách! Budova občerstvení u rozhledny zatím ještě není v provozu, ale nabízí omezený sortiment ve výdajovém okénku, jehož provoz může spolu s uzavřením rozhledny taktéž omezen nebo zcela uzavřen.

Dalimilova rozhledna
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.