• Menu
  • Menu

Frida Kahlo – Brazílie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Brazílie » Frida Kahlo – Brazílie

Putovní výstava Frida Kahlo v Brazílii

Výstava  “Frida Kahlo: conexões entre mulheres surrealistas no México”v Brazílii, Rio De Janeiro představuje 30 děl mexické malířky Fridy.  Obdivovat lze také její nápadné, hodně barevné oblečení, které jsme jsme již měli možnost vidět v Mexiku city v jejím Museo Frida Kahlo   Prostor je věnován i dílům dalších 14 umělkyň, které se v Mexiku narodily nebo v něm zakořenily. Mezi téměř stovkou děl se objevují díla autorek María Izquierdo, Remedios Varo, Leonora Carrington, Rosa Rolanda, Lola Álvarez Bravo, Lucienne Bloch, Alice Rahon, Kati Horna, Bridget Tichenor, Jacqueline Lamba, Bona de Mandiargues, Cordélia Urueta, Olga Costa e Sylvia Fein.

Výstava Frida Kahlo v Brazílii
Výstava Frida Kahlo v Brazílii

Výstava v Caixa Cultural Rio de Janeiro /do 27.3.2016/

Výstava již byla k vidění v São Paulu, odkud se přesunula do Ria de Janeira. Její poslední zastávkou bude hlavní město Brasilia. V Riu de Janeiru výstavu hostí instituce CAIXA CULTURAL na adrese Av. Almirante Barroso, 25, Centro, a to do 27.března 2016. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 21 hodin. Vstupenky jsou zdarma a vystavují se na prohlídky ve dvouhodinových intervalech, tj. 10-12, 12-14 atd. Je nutné se dostavit před začátkem každé prohlídky.

Vstupenky lze získat dvěma způsoby:

Jednak na recepci Caixa Cultural, kde se vyžaduje se číslo CPF (unikátní číslo osoby, pod kterým je vedena v brazilském registru osob). Mělo by plně postačit i číslo cestovního pasu. Nebo na stránkách frida.ingresse.com (pouze v portugalštině). Je nutné zvolit datum a čas, poté zadat číslo CPF (zde nelze obejít číslem pasu), a emailovou adresu, na kterou je poslán link, prostřednictvím kterého je potřeba se zaregistrovat. Poté dorazí ještě jedem email, který je potřeba potvrdit. Nakonec si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci ingresse. Touto aplikaci, která ukáže vstupenku se prokážete při vstupu na výstavu.

Výstava Frida Kahlo v Brazílii
Výstava Frida Kahlo v Brazílii

Caixa Cultural de Brasília / 12.4. – 12.6.2016/ 

V Brasílii bude možné výstavu shlédnout v Caixa Cultural de Brasília od 12.dubna do 12.června, adresa s/n – 4 3-4 – Asa Sul, Brasília – DF.

foto: Dan Sochor

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *