• Menu
  • Menu

Hrubá voda – Moravské Švýcarsko

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Olomoucký kraj » Hrubá voda – Moravské Švýcarsko

Kamzíkova stezka

Vyrážíme do nádherného údolí řeky Bystřice pod strmými kopci Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku, 22 km od Olomouce. Je krásné letní počasí a tak se na výlet moc těšíme. Trochu nám zamrzne úsměv na rtech hned na výjezdu na Pražský kruh, kdy nám cesta z Radotína na Zbraslav trvá 1,5 hodiny!

Hotel Hluboký dvůr

Do resortu v Hrubé Vodě přijíždíme kolem 15 hodiny, stihneme se ještě ubytovat a stíháme i začátek otevření nové atrakce ve zdejším resortu – Kamzíkova cesta. Dva dny zážitků i krásné okolní přírody nás přesvědčily,  že resort je zázemím pro sportovní aktivity a programy během celého roku a doporučením pro skvělou rodinnou dovolenou.

Bobová dráha Hrubá Voda

Kamzíkova cesta

Kamzíkova stezka v korunách stromů je unikátní systém prolézaček a překážek, které v širokém okolí nemají obdoby! Bezpečné překážky a chodníky v korunách stromů ve výšce až 13 metrů nad zemí jsou určeny všem. Stezka, kopírující skálu nás mile překvapila. Moje holky pak i stezku vyzkoušely. Poseděly na lavici s výhledem, trochu se zasekly při prolézání tunelu a užily si trochu legrace. Lanová dráha bez jištění udělá určitě radost dětem i  rodičům! Stezka se otevírá 10-11.6.2017 (10-19 hodin).

Kamzíkova stezka Hrubá Voda

Kamzíkova stezka Hrubá Voda

Bobová dráha

A když adrenalin, tak pokračujeme o kus dále na 850 metrů dlouhou bobovou dráhu vedle sjezdovky na lyžování. V oranžových sedačkách vyjedeme nahoru a pak se serpentinami s pěknými pohledy na okolní přírodu spouštíme rychlostí 40 km /hod  dolů. Teda holky, má rychlost je určitě o polovinu menší :-). Je to super, a tak musíme dráhu projet několikrát, aby zážitek byl dokonalý. V hospůdce Bobovka, která je přímo vedle bobové dráhy, si dáme točené pivko, které zajídáme melounem a luxusními koláčky.

Bobová dráha Hrubá Voda

Po jízdě na segway si projdeme další prostory rozlehlého areálu Hluboký dvůr. Kolem další sjezdovky vystoupáme mezi rekreačními domky k pastvině, kde se pasou koně. Zítra máme domluvenou projížďku a tak se moc těšíme.

Saunový svět

Dnes nás ještě čeká příjemný relax ve zdejším saunovém světě. Navlékáme župany a vcházíme do malého ráje. Saunu máme rezervovanou jenom pro sebe a tak si to náramně užíváme. Příjemné prostory, intimní osvětlení a láhev šampaňského. Trochu se vybubláme vnitřně i z venku ve vířivce, pokračujeme do solné jeskyně a sauny. Ochladíme se v bazénku i vylitím vědra s ledovou vodou. Na lehátkách pozorujeme pohyb v akváriu nad námi. To by se to spalo. Začíná bouřit, po večeři ve zdejší restauraci, jdeme do postele.

Saunový svět Hluboký dvůr

Vyjížďka na koních

Ráno přichází trenérka a my se rozdělujeme na dvě skupiny, Terka s Ajkou jedou na projížďku na koních a já se Sárou vyrážíme na malý výlet na zříceninu Hluboký. Výlet do okolní přírody nad resortem Hluboký dvůr je osvěžující a výhledy do údolí i okolní kopce překrásné.

Resort toho nabízí mnohem více, disc-golf, mimigolf, lukostřelbu, bungee a klasické trampolíny a zimní aktivity ve ski areálu, kde najdete přes 1000 metrů udržovaných sjezdovek…

koně Hrubá Voda

Nádraží Hrubá voda

Zchátralé, ale velmi působivé a kdysi určitě nádherné nádraží se staniční budovou v secesním stylu, které vzniklo v rámci výstavby trati Moravskoslezské ústřední dráhy, která byla započata v roce 1870 a dokončena v roce 1872 (po Jindřichov ve Slezsku). Jádro starší stavby tvoří zřejmě prostřední část. Jedná se o ukázku technické stavby pro potřeby železnice na vysoké estetické úrovni. Autorem secesní přestavby je Ing. Gustav Kulhavý.

Celkem frekventovaná trať a nádraží, které by si zasloužilo zařazení do sekce „Národní kulturní památka“, by potřebovalo velkou finanční injekci a opravu. ady v Hrubé Vodě vede železniční trať č. 310 z Olomouce do Opavy.

Na nádraží je milý pan průvodčí. Slouží tady už 17 let, někdy ho ta příroda prý „ požírá“. Lidé odsud odcházejí, není tu obchod ani signál a tak pokud vyrazíte na výlet po nádherném okolí, svačinu vždy s sebou! Ani lišky to nemají tady lehké, chodí na nádraží, ale ne dávat dobrou noc, ale rády „kradou“ stravu zdejším kočkám.

nádraží Hrubá Voda

Moravské Švýcarsko

Údolí řeky Bystřice se kdysi nazývalo Moravské Švýcarsko, na okraji vojenského újezdu Libavá. V okolí se dochovaly pozůstatky po hlubinné lomové těžbě kvalitní břidlice.

Hrubovodské sutě

V roce 2001 byla na ploše 92,5 ha na svazích pravého břehu Bystřice vyhlášená přírodní rezervace na katastru Hrubé Vody, místní část Hlubočky.

okolí Hrubá Voda

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *