• Menu
  • Menu

Jak se dostat z Malajsie do Thajska po moři 7.

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Jak se dostat z Malajsie do Thajska po moři 7.

Z Malajsie na Ko Lipe

Touto otázkou jsme strávili nejednu hodinu hledáním na internetu. Jak se dostat z Malajsie do Thajska? A jde to nějak přes jižní ostrovy? Informace jsme na internetu nacházeli velmi roztříštěné odkazující na další stránky, které už třeba dávno neexistovaly.

Nakonec jsme se rozhodli vzdát se, přijet na ostrov Penang a zeptat se přímo na místě. Ve městě George Town se nám dostalo rozmanitých odpovědí. V první cestovní kanceláři nám tvrdili, že trajekt na Ko Lipe jezdí z malajského ostrova Langkawi, ale že lístek až na Ko Lipe seženeme až po příjezdu na Langkawi. Přišlo nám zvláštní, že by nešlo koupit lístek na trajekt už z Penangu, a protože jsme se báli, abychom se na trajekt dostali, rozhodli jsme se zeptat v jiné cestovní agentuře, kterých je v místním přístavu přehršel. Tam už nám zařídili lístek až na Ko Lipe.

Trajekt na Langkawi
Trajekt na Langkawi

Lankawi 

Rychlo-lodí (Speed boats) jezdí na Langkawi hned několik denně. Vybrali jsme si ranní loď v 7:15, která nás za několik hodin dovezla do přístavu na Langkawi, o kterém se tvrdí, že je to úžasný a nádherný ostrov. My jsme přijeli do přístavu, kde na nás co chvíli štěkali nepříjemní taxikáři a další handlíři. Ve stánku naší cestovní kanceláře jsme vyměnili fakturu o koupi lístku na trajekt na Ko Lipe za „pravé palubní vstupenky“, a pak se co nejdříve vypravili pryč z turistického chaosu, který v přístavu vládl.

Po několikaminutové chůzi okolo pobřeží jsme konečně došli do nějakého hotelového rezortu. Sešli jsme na pláž s krásným výhledem, skočili do plavek a už se cachtali. Za nedlouho přišel správce celého objektu a zdvořile nás z pláže vyhodil. „Za několik hodin sem přijíždí malajský premiér. Tady to teď budou „čistit“ policisté,“ vysvětlil nám a my sbalili své věci a vrátili se zpátky do přístavu, odkud nám už v 14:30 odjížděl další trajekt na cestě do Thajska.

Na Langkawi
Na Langkawi

Vyplňování dokumentů

V přístavu utrácíme poslední ringgity, a pak si jdeme sednout k terminálu. Přijde nám zvláštní, že jsme u terminálu sami, a tak se jdu s lístkem zeptat, zda jsme správně. Pán se jen usměje a doprovází mě zpátky do odjezdové haly, kde u stolečku s desítkami pasů sedí několik Malajců vyplňujících dokumenty. Rychle přidám i naše pasy a jdu zpátky pro holky a zbytek batohů. Vracíme se všechny ke stolečku, kde postávají samí turisté. Vyplňování dokumentů je nekonečné. Už máme alespoň dvacet minut zpoždění. Stále dokola se ptám, zda trajekt už neodjel. „Dokud to tady nedoděláme, tak se loď nehne z místa,“ oznámí mi vrchní zapisovač a já se uklidním. Konečně je dokumentace hotová. A my nasedáme do ledově vyklimatizované lodi. (Bez šátku nebo mikiny se to nedá.)

přivítání na Ko Lipe
přivítání na Ko Lipe

Vízum do Thajska

Za hodinu a půl přijíždíme k molu u thajského ostrova Ko Lipe. Nasedáme do tradiční dřevěné lodě „long boat“, která nás přiváží až na bílou pláž. „Jsme v ráji,“ pomyslím si. Žádné hotelové rezorty jako na Langkawi. Všude okolo nás bílý písek, tradiční dřevěné lodě, zelené stromy a vysmátí Thajci. „Teď ještě dostat razítko do pasu,“ myslím si ve frontě u jednoduše zařízené boudy na pláži, která funguje jako imigrační oddělení. Fotka, razítko a je to! Víza na 15 dní v Thajsku zařízena. Jupííí. (Pozn. V případě, že se do země dostanete po moři nebo po zemi, dostáváte víza na 15 dní. Pokud do Thajska přiletíte, dostanete víza na 30 dní. Za víza se neplatí. Jedná se v podstatě o formalitu – razítko do pasu.)

cestopis následující

cestopis předcházející

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů