• Menu
  • Menu

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Jižní Afrika » Jihoafrická republika » JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 4

Kirstenbosch – největší  botanická zahrada světa a akvárium

Two Oceans Aquarium. Máme celý den volno a dnešní den si zajdeme do Two Oceans Aquarium ve V & A Waterfront. Akvárium bylo otevřeno 13. listopadu 1995 a skládá se ze sedmi výstavních akvárií. Zahrnuje  živočichy oceánů kolem jižního pobřeží Afriky. Najdeme zde vše od malých fantastických mořských koníků, obří krabi, medúzy, úhoře, rejnoky, želvy, žáby, tučňáky až po velké žraloky. K prozkoumání je více než 3000 mořských tvorů  nejrůznějších tvarů, velikostí a barev. Two Oceans Aquarium také nabízí řadu dobře simulované prostředí, včetně přílivových bazénů, říční ekosystémy, nádherný les řas. Akvárium dostalo svůj název díky své poloze. Vzdušnou čarou 170 km jihovýchodně od Kapského Města je Střelkový mys, pomyslná hranice mezi Atlantikem a Indickým oceánem. K dispozici je i možnost potápět se mezi žraloky, ale jen pokud jste kvalifikovaný potápěč. Otevřeno denně od 09:30 – 18:00 a vstupné je za R118.

Two Oceans Aquarium v V & A Waterfront
Two Oceans Aquarium v V & A Waterfront

Na oběd jdeme opět do mexické restaurace ve V & A Waterfront a zrovna tu tančí domorodci válečný tanec kmene Zulu, je to početný africký národ, žijící především na Jihu Afriky. Na poslední chvíli jsme vymysleli, že ještě zajedeme do botanické zahrady. Byla to hloupost, protože jsme neodhadli velikost parku. Měl by to být výlet na celý den. Sluníčko už je hodně nízko.

tanec Zulu
tanec Zulu

Kirstenbosch Botanical Garden 

Kirstenbosch Národní botanická zahrada se považuje za jednu z největších botanických zahrad na světě. Jen málo zahrad se může chlubit tak úchvatnou polohou. Leží totiž na proti východním svahům Stolové hory. Kirstenbosch byla založena v roce 1913 na podporu, zachování mimořádně bohaté a rozmanité flóry jižní Afriky. Byla první botanická zahrada na světě, která byla zaměřena na místní flóru. Zahrada zobrazuje širokou škálu rostlinného života na mysu.  Zahrada je součástí 528 hektarů pozemku, který obsahuje chráněnou úbočí podporující přirozený les, spolu s řadou zvířat a ptáků.  Samotná botaniclá zahrada je na ploše 36 hektarů.

Kirstenbosch se nachází v srdci The Cape Floristic Region, který byl v roce 2004 přidán na seznam světového dědictví UNESCO. První botanická zahrada na světě, která byla zahrnuta do přírodního světového kulturního dědictví UNESCO. Kirstenbosch se nachází 13 km od centra Kapského Města a jako vždy nejede sem žádná hromadná doprava. Možností je taxi, nebo mít koupený lístek na City Sightseeing tour. (http://www.citysightseeing.co.za/kirstenbosch)

Kirstenbosch National Botanical Garden
Kirstenbosch National Botanical Garden

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *