• Menu
  • Menu

Kanada USA 1 – autem

Montreal

Letíme do Kanady, už si na tuhle skutečnost pomalu zvykám. Víza do Kanady i USA /elektronická/ jsou vyřízená, pasy máme, odhodlání také a tak hurá na letiště! Jedeme všechny, jen naše Terka nám bude chybět :-(.

Hlavní cíl naší cesty je jasný, jedeme k příbuzným do Sherbrooke! Ale než tam dojedeme máme několik dalších cílů nejenom v Kanadě, ale také v USA.

Auto, náš další parťák na příští dny, bude řídit Ajka. Jednohlasně jsme schválily, protože Ajka je nejlepší řidič. Auto máme zamluvené, takže jen ho pak vyzvednout na letišti v Montrealu a frčíme!

Balit s mýma holkama je drsné, měla jsem vše krásně vymyšlené, co vše si vezmu. Je podzim a je to  jiné balení než do Asie, kde je teplíčko. Holínky, pršiplášť, teplý svetr, trika, džíny, bundu…téměř nic z toho mi „nedovolí“. Mámo, na to zapomeň, žádný Hilton tě nečeká a tak jen to nejnutnější! K tomu karimatky, spacáky, vařič, nádobí. A tak selektuji a fakt nevím!

Letiště Praha

Svátek má Olivie a Oliver, Vašek nás veze na letiště, odkud  letíme přímo do Montrealu s kanadskou společností. Ještě rozloučení  se Sábou a Praho měj se !

Vstupujeme do A 330, nemáme místa u sebe, ale i to se rychle vyřeší. let trval necelých 9 hodin, je 15.35 místního času, když vystupujeme na montrealském letišti.

Air Transat

Imigrační

Dotazník se na palubě letadla žádný nevyplňuje a tak nevíme, co nás čeká. Jdeme k automatům, kde navolíme z jaké jsme země, co vezeme, jak dlouho zde zůstaneme a ještě několik otázek. Pak si nás jednotlivě přístroj vyfotografuje. Z přístroje pak vyleze papírový dokument i s fotografiemi, jdeme do fronty, kde nás rozdělí k jednotlivým pracovníkům imigračního.

Ujme se nás mladý chlapec, a ptá se na alkohol a na další pochutiny. Snad ten nepovolený citron v kufru nebude problém, přiznáme všechny becherovky, 5. litrový mošt z našeho statku, křížaly, oříšky…můžete jít, ještě slyšíme, to nejsou Poláci, tak to je ok :-). Nedostaly jsme žádné razítko do pasu.

Venku je opravdu hnusně, prší a fouká studený vítr. Od východu č.9 nám jede minibus do půjčovny. Je plný, tak řidič nabere Ajku, ta mizí někde v rušných ulicích. My se Sárkou a zavazadla čekáme, že se pro nás řidič snad vrátí .

východ 9
Letiště Kanada

Discount – půjčovna vozidel

Auto máme zamluvené na celou dobu našeho pobytu včetně možnosti přejet s vozidlem do USA. Auto je pojištěné a vybraly jsme větší auto, aby jsme v něm mohly i přespat/ale, psst../. Vyrážíme, je největší dopravní špička, prší a Montreal je hodně rozkopaný. Prvních pár metrů trochu poskakujeme, ale za chvíli to má Ajka plně v rukách.

Montreal večer

Bleury Furnished Apartmens

Máme na jednu noc zaplacený levný hotel, teda původně levný za 45 dolarů pro všechny, jenom nám k tomu přičetli 65 dolarů za úklid, tak na to bacha příště, až budete rezervovat přes Booking!! Při delším pobytu to není tak vysoká částka, ale na jednu noc je to hodně.

Místo mezi vysokými budovami a krásnými hotely. Trochu problém s parkováním v této oblasti. Nakonec kousek od hotelu je placené parkoviště /15 dolarů na den, to nakonec ukecáme dohromady za 2 dny na 20 dolarů/. Součástí tohoto komplexu je i výstavní galerie a kino.

Velký supermarket je asi 20 minut chůze a tak vyrážíme. Máme luxusní kuchyň a tak to musíme využít. Nejrychlejší jsou těstoviny s rajčatovou omáčkou, olivy a sýr. Zbytek necháme zítra na sváču.

Z okna máme výhled na krásně osvětlený bazén, ale jsme tak unavené, že to vzdáváme a jdeme na kutě. Časový posun je o 6 hodin a tak se s tím musíme trochu poprat. Dobrou.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *