• Menu
  • Menu

Kanada USA 2 – autem na hranice

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 2 – autem na hranice

Thousand Islands 

Po báječné snídani v našem apartmánu, odevzdáváme klíče a jdeme na malou prohlídku Montrealu. Je stále zataženo, ale příjemně.

Montreal

Čínská čtvrť Montreal

Do čtvrti se vchází branou (podle vzoru Zakázaného města v Pekingu). Kolem nás jsou obchody s čínským zbožím, restaurace, vše s čínskými nápisy. V jednom z čínských obchodů si kupujeme zásobu „pravých“ čínských polévek. Milý Číňan se ptá odkud jsme a s poklonou říká, že v Česku jsou krásné ženy:-) .

Čínská čtvrť

Procházíme Čínskou čtvrtí ke starému přístavu. Líbí se nám propojení moderní architektury s tou starou. Zeleně je všude kolem dost a začínají se barvit stromy.

Projdeme částí starého přístavu, dále pak přes Avenue Wilson, kde  si dáváme dobré kafíčko a vracíme se na parkoviště. Loučíme se s Montrealem. Čeká nás dnes ještě dlouhá cesta k Niagárským vodopádům.

Montreal- starý přístav

Montreal je rozkopaný, navigace to nezvládá a se nejméně  hodinu proplétáme jednosměrkami, pak konečně jsme na té správné dálnici. K Niagárám je to z Montrealu asi 700 km. Na dálnici v Kanadě je povolená rychlost 100 km/hod. Kolem dálnice je místy krásná krajina, mně se líbí pozorovat trucky, kterých před námi i kolem sviští hodně. Jsou úžasné!

Po 300 ujetých kilometrech nám Sárka oznamuje děsivou zprávu, nechaly jsme v lednici všechen náš potravinový i pivní proviant! U dálnice zastavujeme v obchoďáku, kde se nám podaří sehnat plynovou bombu i vařič. Český vařič má jiný závit a je nám tady k ničemu.

U obchoďáku

Tisíc ostrovů (Thousand Islands)

Jsme v Národním parku Tisíc ostrovů mezi Kingstonem a Cornwallem a tady prostě musíme zastavit. Jsme ve známe turistické oblasti podél východního pobřeží jezera Ontario a řeky Svatého Vavřince (St. Lawrence), které tvoří hranici mezi Kanadou a USA. Jdeme na rozhlednu, odkud toho bude v tuto chvíli vidět asi nejvíce. Zaplatíme vstup asi 4 dolary, nahoru i dolů vás vyveze výtah, takže žádná námaha.

Vyhlídka Thousand Islands

Pohled na třpytící se hladinu s většími i maličkými ostrůvky, domečky, lodě, most, je parádní. Voda i v pochmurném počasí vypadá nádherná a čistá. Ostrovů by mělo být v úseku dlouhém kolem 80 km více jak 1800! Některé patří USA  a další Kanadě.

Thousand Islands

Imigrační a vstup do USA

Musíme už pospíchat, přejedeme most a jsme v USA. Zaparkujte si támhle auto, odevzdejte klíčky a jděte do budovy, kde dostanete doklady a vízum. Mám pocit, že se tady natáčí americký film. Retro budova i policisté vystřižení z nějaké střílečky. Odkud jste, kam míříte, co vezete, kde budete spát… Nad ozbrojenými policisty je velká obrazovka, právě vysílají zprávy z Aljašky, kde je sněhová vánice. Přiznáváme naše Becherovky, křížaly, oříšky… Pak si vezmou otisky našich prstů, 4 prsty na pravé + palec, 4 prsty na levé + palec. Zaplatíme každá 6 USD za vyřízení dokladů a jsme v USA!

Most z Kanady do USA

Krajina se nemění, jen můžeme jet 110km/hod. Amerika nás vítá sluníčkem a k Niagárám to máme ještě 400 km. Je už 18 hodin a kde dnes budeme spát ví jen Bůh. K Niagárským vodopádům přijíždíme ve 22 hodin.

Pokračování příště J

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *