• Menu
  • Menu

Kanada USA 11 – autem, White Mountains

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 11 – autem, White Mountains

The Basin a Indian Head

Basin. Opět přenádherné a velmi navštěvované místo v Bílých horách.  My měly to štěstí, že jsme zde byly v říjnu, kdy nám nejenom přálo počasí, ale také hlavně v době, kdy se nejkrásněji barvily tisíce listnáčů. Procházka lesem, místy kde řeka vytvořila přepady a vyryla koryta. Voda řeky Pemigewasset je neuvěřitelně čistá. Kořeny stromů na některých místech obrůstají okolní kameny a vytváří krásné skulptury. Basin je přístupný ze severního i  jižního směru.  Najdete zde turistické trasy, odpočinkové lavičky i piknikové stoly. Projít trasu kolem kaskád a vodopádů není namáhavé. Trasa je vhodná i pro vozíčkáře. Projdeme velmi rychle celý úsek, ale musíme pospíchat, čas v té nádheře neuvěřitelně rychle utíká.  Poslední zastávkou  bude Indian Head.

The Basin WM
The Basin WM

Indian Head

Přijíždíme téměř při západu slunce. Neskutečné barevné obrazy s dominantou Indian Head proti nám. I tady byla Ajka jako malá, vzpomínku má spíše na pohádkový obchod, který s tetou navštívila a který pod vyhlídko stále je.  Vystupujeme na vyhlídkovou věž, která je postavená naproti  skalnímu útvaru, který připomíná obličej indiána – vystouplý nos, očnicový oblouk a brada, zbarvené stromy pak tvoří vlasy – Indian Head. Na vyhlídce jsme spolu s nadšenci z Japonska, kteří stejně jako my nevědí, kam dříve koukat a co fotit. Máme štěstí, je podzim a skvělé počasí!

Indian Head WM
Indian Head WM
Indian Head WM

Štrúdl, oříšky i křížaly

Vracíme se, kvůli špatné navigaci se nám prodlužuje příjezd do Derry skoro o hodinu.  Rychle do supermarketu nakoupit suroviny na slíbenou večeři. Chtěly jsme udělat bramboračku, kuře na paprice s těstovinami a štrúdl. Je už hrozně hodin a tak slevujeme z jídelníčku a vynecháváme bramboračku. Steven už hlady nevidí a je šťastný, že nás vidí. Za hodinu sedíme u prostřeného stolu se sklenkou vína i piva. Nad mapou ještě další plán naší cesty. Zítra odjíždíme.

naše křížalky , oříšky a české perníčky

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *