• Menu
  • Menu

Kanada USA 13 – autem, White Mountains

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 13 – autem, White Mountains

Kancamagus Highway

Sice prší, ale přesto míříme na Kancamagus Highway! Zastavujeme v info centru v Convey, na začátku 112 HW. Strážci parku nám radí, kde všude je možné se podívat a co je TOP. Jsme letos první Češi, kteří se tady objevili! Máme prý štěstí, že prší, protože tady nebudou davy turistů. No, tak hurá, aspoň k něčemu je déšť dobrý.

na cestě

Lower Falls, Albany, New Hampsire

Hned první zastávka u velké řeky protékající údolím White Mountains je pecka! Obrovské balvany, několik peřejí s lemem barevných stromů. Zakupujeme parkovací kartu  /5 USD/, která platí po celém území úseku dálnice 112. Fotografovat se dá dost těžko, ale nakonec lesklé kameny i listí, mlžný opar s odrazy barev ve vodě, vypadají také báječně.

Lower falls

Rocky George

Jsme pod mostem nad řekou Swift, tady průrvou se valí voda a pod největším spádem jsou velké kamenné plochy, opět nádhera. Místo se nachází kousek od parkoviště.

Rocky George

 

Russell Colbath house site

Místo opravdu staré stodoly, je zde vystavená na louce stodola nová. Trochu nechápeme, protože je prázdná. Vedle jsou ale lavice a stůl a tak vytahujeme vařič , děláme si horký čaj s medem a citronem a také skvělou čínskou polévkou.. Tuňákový salát s těstovinami v krabici nám zkysl a tak sváča je trochu chudší! Jdeme do starého domu, kde je i muzeum. Tady je aspoň zatopeno v krbu a tak chvíli vydržíme. Zapisujeme se do návštěvní knihy a pokračujeme dále.

Russell Colbath house site

Sabbaday Falls

Opět prší, jdeme lesním okruhem k vodopádům mezi skalisky. Jsou zde dřevěné můstky (pěkně to klouže). Jsem tak zabraná do focení, že holky někde zmizely. Nemám telefon a tak jdu raději k autu, abych nezabloudila. Holky nikde, jsem mokrá jak máčenka. Konečně! Holky mi vypráví, že jsem přišla o nejkrásnější část vodopádů, které byly v dalším patře nad můstky. Je mi to fuk, hlavně, že přišly!

Sabbaday Falls

Další výhledy na 112

Bílé hory vidět v tom dešti není, přesto na některých vyhlídkách zastavujeme. Baví nás pozorovat fotografy (hlavně Japonce), kteří září ve svých pláštěnkách a přebíjí barevné lesní porosty.

Pemigewasset overlook

Lily pond

Tady už je půda tak rozmáchaná, že se málem propadáme do bažiny. Být hezky, tak asi super místo. No nic, už to vzdáváme, vidět už skoro není a tak se objevujeme ve městě Lincoln. A kam jinam jít, když leje, do sekáče. Tenhle je teda hodně výživný.

Lily Pond

Lincoln

Jsme v druhém největším městě v oblasti New Hampshire. Je to rekreační a lyžařské středisko, tak trochu větší Špindlerův Mlýn. Nejvyššími horami jsou Mont Karrigan (1433m) a Mount Bond (1432m).

Loncoln

Je čas se najíst a tak vybíráme místní pizerii. Ajka si dává Hawajské pivo a já IPU. Pizza je skvělá, ale křidýlka s octem stojí za prd. Začíná se opět stmívat a tak začínáme řešit, kde dneska zakotvíme (teda spíše, kde zaparkujeme). Sárka našla někde cestou kemp, který by měl být zdarma.

Gale River Loop

Gale River Loop – zdarma

Cestou v údolí, ještě než vjedeme do lesa, se obloha trochu vyjasňuje a nad zvlněnými lesy se vznáší peřinové obláčky. Cesta lesem je poměrně dlouhá. Začínají tu být kempovací místa, ale všechna jsou obsazená. Má to svá pravidla, každý plácek je pro 2 – 3 auta a za nimi prostor pro stany. Nakonec až daleko v temném lese, je místo (č.10), kde stojí jedno auto. Ptáme se mladého kluka, který je tady sám, jestli mu nebude vadit, že si postavíme o kus dál naše auto. Ajka si vaří horký nápoj, je dost zima. Přesto dopíjíme i víno. Sárka připravuje lože, rychle vyčurat a zachumlat se do spacáků. Je ještě málo hodin a tak si pouštíme film „Život je boj“ .

Gale River Loop

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *