• Menu
  • Menu

Kanada USA 14 – autem WM, Table Rock

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 14 – autem WM, Table Rock

 White Mountain National Forest

Jsme uprostřed nádherného lesa, pod autem obrovské jezero, jak v noci lilo. Je docela chladno, ale teď už neprší! Vaříme horkou vodu na čaj, abychom se trochu zahřály. Ajce není úplně dobře, leje do sebe ještě léčivý „horký nápoj“. Rychle balíme a vyrážíme.

Gale River Loop

Gale River Loop Road

Tento „divoký“ kemp se nachází v lese, v  nadmořské výšce 440 metrů, blízko WM Washington. Je zde určité množství od sebe oddělených míst, kde mohou parkovat auta a být postaveny stany. Do kempu jsme odbočily z hlavní silnice přes řeku a most. Středem lesa vede štěrková cesta a místa pro kempování jsou na obou stranách lesa. Byly jsme zde v říjnu a i tak byly téměř všechna místa obsazená. Kempování zde,  je zdarma.

Cesta do Dixville Notch

Dnes je hlavním cílem Table Rock. Skála nad údolím,  která připomíná varhany a kterou jsme viděly na krásných fotografiích u Stevena. Směřujeme do Dixville North. Navigace je opět zmatená a my taky. Takže jedeme nějakou oklikou, místo přímé cesty po Highway.

Cesta do Dixville Notch

Medvědi

Všude kolem je tak krásně, že nám zajížďka nevadí. Částečně jedeme podél řeky Connecticut. Kocháme se přírodou, chvílemi zastavujeme. Jsme blízko mostu Pier Cebridge u města Bethlem. Z dálky vidíme uprostřed silnice něco tmavého. Asi pes. Přibližujeme se, černá koule běží za keř, je to medvídě! Kouká na nás a my na něho. Je od nás vzdáleno jen několik metrů. A hele o kousek dál se schovává ještě bráška. Otevíráme okénko u auta, medvídě, na nic nečeká a peláší pryč. A my raději také, určitě bude poblíž medvědí máma.

Cesta do Dixville Notch

Table Rock- climbing trial

Jsme v Dixville Notch. Dle Stevenovy rady parkujeme hned, pod výstupem na skálu. Není tady ani živáčka, v celém okolí jsme samy. Cesta na vrchol vede po velmi kluzkých kamenech, schovaných pod listím (celou noc vydatně pršelo). Navíc fouká vítr a je velmi chladno. Později zjišťujeme, že to není hiking trial, ale climbing trial. Není to dlouhá trasa, ale trochu se zapotíme. Stezka vede prudkým stoupáním, v celkové  délce asi 900 m.

Dixville Notch, Table Rock climbing Trail

Ze shora je ovšem parádní výhled. Fantastické výhledy na White Mountains, Old Speck, údolí Grafton Notch. Dole pod námi je také vidět na jezero – Lake Gloriette a obrovský hotel.

Dixville Notch, Table Rock climbing Trail

Máme štěstí, protože na několik minut vysvitne i slunce. Fouká, ale silný vítr a na úzké skále je nutné být opravdu s největší opatrností. Udělat si společnou fotku chtělo trochu odvahy.

Cesta dolů je mnohem horší než nahoru. Jakmile špatně šlápnete, klouže to jako blázen. Veškerá námaha opravdu stála za to!

Pokračujeme dále, dnes by jsme rády překročily hranici do Kanady.

Dixville Notch, Table Rock climbing Trail
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *