• Menu
  • Menu

Kanada USA 3 – autem Niagáry

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 3 – autem Niagáry

Niagárské vodopády v noci a hlavně nenápadně…

Přijíždíme k Niagárským vodopádům, je tma a nevlídno. Parkujeme na obrovském parkovišti, kde ve dne stojí autobusy. Boudička s výběrčím je prázdná. Už odtud Niagáry hučí a je velké vlhko. Přibližujeme se do modré, červené, fialové a zelené hřmící mlhy. Barvy se mění po několika minutách, lidí je tu opravdu málo, jsme ohromené! Je to nepopsatelné. Když už jsme dostatečně mokré, odcházíme.

Niagárské vodopády v noci

Nádherné vodopády ještě dokresluje  panorama osvětlených hotelů, věž i domy. Ještě projedeme městem, které je celé v neónech. Takhle nějak si představuji Las Vegas.

Niagárské vodopády v noci
Niagárské vodopády v noci vodopády v noci

1. noc v autě, hlavně nenápadně

Na mapě jsme objevily místo nedaleko odsud, kde by se mělo nechat přespat. Ujedeme asi 2 km a jsme na místě. Mezi stromy je stání, je tu několik laviček i stolů. Začínáme přeskládávat věci v autě, je tady jak po výbuchu. Místa málo, ale Sárka to vše zorganizuje, kufry na přední sedačky, sklopit sedačky, karimatky, spacáky a polštářky rozložit, vyčurat a spát!

Noc není tak klidná, jak  jsme si přály, je vichr leje a bouří. Musíme zavřít okénka i když je dost teplo, protože je vše mokré. Skoro svítá, stále leje, nechci budit holky a opatrně se snažím otevřít auto. Zmáčknu čudlík a auto začne řičet a blikat. Nejde nám to vypnout a i když leje zas tak nenápadné tedy nejsme. Konečně! Jsme několik vteřin  ticho a čekáme, kdy se objeví policajti. Jsme před autem v dešti a pak všechny vyprskneme smíchy a nedá se to zadržet. Chechtáme se jako šílené! To prostě nevymyslíš! Těšily jsme se jak si ráno uděláme dobrou snídani na stolečku, ale nakonec snídáme v autě. Prší už méně.

Niaga Falls – elektrárna

Elektrárna

Ajka objevuje hned kousek od nás obrovskou nádhernou elektrárnu, tak rychle fotku a naše první zastávka je u Motýlí farmy.

Niagara Parks Botanical Gardens – School Of Horticulture

Parkoviště je prázdné, je otevřeno, nikde nikdo, je ještě moc brzy ráno. Je hodně mokro, ale uděláme si krátkou procházku parkem, plného veverek a krásných rostlin. Jsme nadšené, že tu jsme samy.

(Niagara Parks Botanical Gardens – School Of Horticulture)

Whirpool Aero Car – Vířivé peřeje

Zastavujeme na jedné z nádherných vyhlídek na řeku a divoké peřeje. Přes řeku vede i lanovka, kterou si odvážní cestující mohou zážitek ještě více užít. Pohled na nádherně modrou zpěněnou řeku je úžasný. Vedle mne žena ukazuje dolů a všichni koukáme  na velký kufr, který se v peřejích točí. Příběh a historie kufru  by mohla být zajímavá, ale chybí vypravěč.

Whirpool Aero Car

Pak už pokračujeme směrem k Niagárským vodopádům, kde máme objednanou vyhlídkovou loď.

Whirpool Aero Car
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *