• Menu
  • Menu

Kempování v Turecku

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Turecko » Kempování v Turecku

Jak se kempuje v Turecku 

Mít na cestách tureckého kamaráda se může a nemusí vyplatit. Je sice skvělé, když vám vše dokáže zařídit. Na druhou stranu to ovšem způsobuje určitou vyšší míru pohodlnosti, takže se o některé věci prostě nestaráte. „Smí se nebo se nesmí v Turecku kempovat kdekoli se vám zlíbí?,“ otázka, kterou jsem si položila až nyní. A odpověď? „Těžko říct, nikdy jsem se nezeptala, jestli je v Turecku stanování legální či naopak.“

Je bezpečné kempovat v Turecku?

Myslím, že otázka legálnosti není v tomto případě tou nejdůležitější. Daleko důležitější je totiž v této zemi otázka bezpečí. V Turecku to může být složité. Téměř nikdo zde nemluví anglicky a při představě, že jedete kempovat pouze jako samotná žena… já bych si asi postavit stan na veřejných místech nedovolila. (Doufám, že tento úsek čte moje maminka 🙂 ) Jiná situace je, pokud jste někde na venkově, v páru, je už téměř noc a jdete si za město (vesnici) postavit stan. To většinou není problém. Pokud vám tedy nevadí otravní a neustále štěkající psi. Ti vás totiž mohou vyhnat opravdu hodně daleko od jakéhokoli na první pohled vhodného místa k přespání.

Kempování v Turecku
Kempování v Turecku

Další problém může nastat, pokud si stan postavíte v chráněném území. Například v údolí Ihlara by se mohlo kempovat krásně. Potůček, krásná krajina, klid a pohoda, ideální místo k zakempení, které ovšem kazí skutečnost, že se nacházíme v Národním parku, který každé ráno a večer kontroluje řada ochránců.

My jsme kempovali prakticky kdekoli. První noc jsme jednoduše odešli za městečko do vinic. Turečtí psi nás nakonec zahnali až daleko od místa, které jsme si původně vybrali, ale zato jsme další den měli báječný výhled na Kappadocii a její oblohu plnou horkovzdušných balónů. Další dny jsme dokonce dostali pozvání bydlet přímo u jednoho ze skalních kostelů a třetí den, kdy jsme se chtěli „zašít“ v údolí Ihlara, jsme nakonec bydleli přímo uprostřed tohoto údolí u občerstvení. Mohli jsme si buď postavit stan, nebo si lehnout přímo nad řeku do zdejších pohodlných polštářů. To vše za (bez smlouvání) 20TL = 200 Kč za 2 osoby na noc.

I když tuto informaci nemám nikde potvrzenou. Myslím, že kempování v Turecku funguje stejně, jako všude jinde na světě. Zmizte z dohledu lidí, postavte si stan večer- v noci a brzy ráno se zabalte a dělejte, jako že nic. Pokud na sebe nebudete upozorňovat ohněm, hlukem a odpadky, nikdo si vás ani nevšimne a vy po sobě zanecháte jen minimální stopy, které by někoho mohli rozčilovat.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *