• Menu
  • Menu

Lefkada v červnu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Lefkada v červnu

Řecko – ostrov Lefkada

Já na Lefkadě (bohužel) tentokrát nebyla. Mí přátelé si udělali krátkou dovolenou s dětmi  na tento krásný řecký ostrov právě nyní. Nemohli si vybrat lepší termín, na Lefkadě právě začala sezóna, ostrov ještě není vyprahlý a turistů poskrovnu. Ostrov je hornatý, všude jsou olivovníky a pinie. Na několik dní měli půjčené auto a ostrov a pláže si užili. Při jejich vyprávění cestou z letiště  jsem  se na chvíli vrátila o mnoho let zpět, kdy jsme byli  na Lefkadě my.

Milos

Nepoznaná Lefkada

Před více jak 20. lety byla Lefkada pro turisty málo známá a my zde strávili nádherných 12 dní. V tu dobu vládly na ostrově 45 stupňové vedra. Zapůjčili jsme si auto na celou dobu a ostrov jsme  prozkoumali celý. Každý den se koupali na jiné pláži, ty nejkrásnější jsme objevili na západním pobřeží. Přístup k některým nebyl úplně jednoduchý, ale o to se nám to více líbilo. K těm nej plážím patří asi známá  Porto Katsiky. Zkusili jsme malé taverničky ve vnitrozemí a užívali si skvělé řecké jídlo. V našem skromném ubytování byl malý bazén, majitelé ho kvůli nám nechali každý večer osvětlený, vraceli jsme se vždy pozdě a čtyřletá Terka  se pokaždé chtěla při návratu vykoupat. Za těch 12 dní se naučila plavat. V té době se dostavovala silnice napříč ostrovem a nikde jsme nepotkali žádný hotelový komplex.

Na Lefkadu se určitě chceme znova podívat.

Lefkada

Lefkada, někdy též Lefkáda, je řecký ostrov v souostroví Jónských ostrovů o rozloze 356 km², délka pláží je 117 km a na ostrově žije 23 000 obyvatel, je položen mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Nejvyšším bodem je vrchol Stavrota. Na ostrově je mírné středomořské podnebí. /zdroj: cs.wikipedia.org/.

Milos

foto: Ondřej Semotán

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *