• Menu
  • Menu

Lyžování Merano

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Lyžování Merano

Lyžařské středisko Merano

Sníh nechybí jenom v našich horských oblastech, ale velký nedostatek ho je před koncem roku 2015  i v horských oblastech severní Itálie. Vyrazili jsme ke známým do krásného města Merano. Zalyžovat jsme si zajeli autem  k vrcholu Seceda, kde nějaký ten náznak sněhu byl. Za normálních  podmínek patří lyžařské středisko u Seceda k příjemným a vyhledávaným zimním střediskům.

lyžařské středisko Seceda- Merano
lyžařské středisko Seceda- Merano

Oblast Ortler Skiarena

Lyžařský okruh Sella Ronda  s nejdelším sjezdem ve Val Gardeně z vrchu Seceda potěší všechny lyžaře. Lyžařský okruh Dolomit vede přes tři horská sedla a je propojen s dalšími skvělými lyžařskýmiá středisky: Arabba/Marmolada , Alta Badia a Val di Fassa.  Pro carvingové lyžování jsou zde široké sjezdovky. Lyžování zde najdou začátečníci a rodiny s dětmi , pro ně je ideální plošina Monte Pana nad St. Cristinou. Přehledné a prosluněné středisko Meran 2000 je dostupné přímo z města lanovkou a k lyžování je k dispozici 40 km sjezdovek. Většina z nich jsou lehké až středně těžké. Černá sjezdovka Mittager  je dlouhá  2,5 km a je příslibem pravého adrenalinu. Středisko Meran 2000 je jedno z 15 středisek oblasti Ortler Skiarena. S výhodnou kartou SkiCard Meran můžete lyžovat v 5 střediscích v okolí Merana.

Merano

Merano je druhým  největším městem v provincii Bolzano  s panoramatem  třítisícových vrcholů Dolomit. Město  bylo založeno již v 9. století. Merano je známým lázeňským městem.  Můžete zde využít studené minerální, radioaktivní nebo fluoridové prameny. Jejich zdrojem je nedaleká hora San Vigilio.  Za návštěvu určitě stojí i historické centrum města s dochovanými domy ze 14. století.

Vánoční trhy Merano
Vánoční trhy Merano

Vánoční trhy v Meranu

Oblíbené  vánoční trhy se nacházejí na Passer Promenade , blízko lázeňských budov. Vánoční atmsféra, připomínající vánoční trhy v Alpách, nabízí místní výrobky a voňavé kulinářské speciality. Celé období vánočních svátků je doprovázeno programy s hudbou  (včetně sboru), divadelními představeními a představením tradičních krojů. Trhy se konají  od 28.11.2015 – 06.01.2016.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.