• Menu
  • Menu

Útes Cabo Girão

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Útes Cabo Girão

Nejvyšší útesy v Evropě – Cabo Girão

580 m vysoký útes , kde z vrchu je udělaná plošina pro výhled na oceán. Impozantní pohled z velké výšky připomíná pohledy z mrakodrapu nebo z letadla. Okolo celé plošiny je nyní stavba. Přímo na plošině nabízejí prodejci rukodělné výrobky , charakteristické pro tuto oblast i celou  Madeiru. Můžete navštívít i malé muzeum, kde jsou fotografie ostrova Madeira. Z vyhlídky je možné vidět na východě město Camara de Lobos, ještě dále Funchal.

Nová vyhlídka na Cabo Girão

V roce 2009 zde začala výstavba nové podoby plošiny. Její podoba ztvárněná na plakátech ukazuje, že jde o úplně nové pojetí architektury oproti rázu současné vyhlídky. Kruhovitá plošina, která má být tvořená prosklenými dlaždicemi, jistě bude působit velmi moderně a dovolí  neskutečné pohledy  návštěvníkům pod sebe a zvýrazní ještě více hloubku a výšku útesu.

Z vyhlídky je možné spatřit na jeho úpatí malá obdělaná políčka, ke kterým bylo dříve možno dojet pouze lodí. Nyní je možno i pro turisty použít příkrou lanovku. Zastávka lanovky se jmenuje Fajas do Cabo Girão.

Útes se nachází  podél jižního pobřeží ostrova. Plošinu  s vyhlídkou ročně navštíví tisíce turistů.

 

Cabo Goral Madeira
Cabo Goral Madeira

 

 

 

 

 

 

K útesu mimo soukromá vozidla a zájezdové autobusy jezdí linka č 154 z Funchalu

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *