• Menu
  • Menu

Sao Vincente – Slavnosti sv. Vincenta

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Sao Vincente – Slavnosti sv. Vincenta

Slavnosti sv. Vincenta

Sao Vincente – malinké městečko s úzkými uličkami  jehož dominantu tvoří barokní farní kostel Igreja do Sao Vincente, uvnitř zdobený  dřevěnými pozlacenými  dekoracemi s pestrobarevnou stropní malbou Svatého Vincenta. Kostel byl postaven v 17. století.

Obyvatelé městečka  S. Vincente provozují především  zemědělskou živnost , živí se i rybolovem a cestovním ruchem. V městečku je několik obchůdků a barů. Jako specialitu zde můžete ochutnat medový dort z melasy a ovoce (bolo de mel).

Slavnosti S.Vincenta – oblíbené náboženské slavnosti  spojující hluboký výraz víry a zbožnosti přitahují lidi z celého ostrova a  jsou příjemným zpestřením pro turisty při jejich putování po krásách Madeiry. Na slavnostech nechybí přítomnost místního folklóru, slavnostní hudba, výzdoba a spousty dobrého jídla a pití.

Sao Vincente
Sao Vincente

Městečko Sao Vincente bylo v roce 1928 velmi vážně poškozeno sesuvy půdy. V této vesnici končí jediná silnice vedoucí přes ostrov z Ribeira Brava přes průsmyk Encumeada na sever. Cestou vedenou tunely a krásnou přímořskou trasou  vklíněnou mezi skály s padajícími vodopády můžete dále navštívit městečko Porto Moniz.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *