• Menu
  • Menu

Porto Moniz

Přírodní bazény Porto Moniz

Toto turisticky atraktivní městečko, s vybudovanými hotelovými komplexy , restauracemi a pěknou pěší promenádou s pěknými výhledy je známé i svými přírodními bazény zabudovanými přímo na pobřeží, tvořené lávovými kameny. Celý komplex   bazénů s čistou  mořskou vodou   je obklopen skalami , které tvoří bariérový útes , oddělující civilizaci od divokého Atlantského oceánu. Návštěvníci zde rádi tráví čas především ze svými dětmi, protože  přírodní koupání v mořské vodě je vytvořeno propojením bazénů s možností své ratolesti hlídat. Bazény jsou hlavně využívány v létě, v zimním období , při větších vlnách může mořská voda více zaplavit některé části bazénů koupaliště a může být i  více nebezpečné, v takových situacích je koupaliště uzavřeno.

Porto Moniz – přírodní bazény s mořskou vodou

Koupání v přírodních bazénech

Na koupališti je určitě velkým zážitkem pozorování tříštících se vln. Pokud  nejste na dovolené s dětmi a preferujete spíše divokou přírodu a koupání v oceánu , bude Vám stačit jenom jedna  kratší  návštěva tohoto zajímavě řešeného přírodního koupaliště.

Moniz – přírodní bazény s mořskou vodou

Vstupné je 1,5 Euro – koupaliště se uzavírá v 19  hodin.

Porto Moniz leží na nejsevernější části ostrova Madeira. Je vzdálené 70 km od letiště Santa Catarina a 48 km od Funchalu . Nově vybudované tunely na ostrově zkrátily cestu do tohoto vzdálenějšího letoviska.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *