• Menu
  • Menu

Santana

Casas de Colmos – Santana – turistická atrakce

Domečky  s trojúhelníkovým průčelím, kryté doškovou střechou sahající až k zemi , se zářivě bílou omítkou , modrá obruba  rudě červených dveří  a oken –  vše lemováno pečlivě udržovanými  zahrádkami  s obrovskými květy hortenzií  a doplněné další tropickou květenou – to je  Casas de Colmos v městečku Santana.

Tento “ skanzen“ patří k velmi vyhledávaným a navštěvovaným  místům na Madeiře. Zástupy turistů i s dětmi , kteří sem také míří, nás rychle odsud vyhánějí  a raději volíme další výlet za úžasnými levádami v srdci madeirské přírody. Připadali jsme si zde tak trochu jako na Karlově mostě…

Casas de Colmos Santana

V minulosti zde bylo mnohem více těchto rozkošných stavení, ale moderní život  zde v Santaně  vytlačil tyto stavby a nahradil je novými pohodlnými domy. I na jiných místech ostrova můžete spatřit tyto původní domky, ale nejsou tak okázalé a vybarvené.

 

Casas de Colmos Santana

Santana leží asi 42 km od hlavního města Funchalu. V Santaně je další turistická atrakce Parque Tématico da Madeira .

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *