• Menu
  • Menu

Cesta do Porto Moniz

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Cesta do Porto Moniz

Vodopády , vyhlídky, oceán na cestě do Porto Moniz

Od městečka Sao Vincente směrem na Porto Moniz , jedeme podél pobřeží , projíždíme tunely a zastavujeme u vodopádů, které chrlí vodu přímo nad silnicí, není možno nezastavit na některých z fascinujících vyhlídek na oceán a tak těžko říci, zda je lepší se kochat vodopády, nebo nezapomenout na některou z překrásných cest kolem levád, nebo si nenechat ujít sjezd k několika málo místům, kde se dá koupat v oceánu, nebo naopak zastavit na vyhlídkách a oceán v krásných panoramatech jenom pozorovat. Rozhodování je těžké a tak volíme vždy podle nálady  a citu…

Vyhlídka Véu da Noiva

Při silnici nenápadná, turisty opuštěná, ale pro nás o to lákavější stará vesnice, je takovým zpestřením a tak procházíme kolem starých domečků, s malými úhlednými políčky, některé domky jsou rozpadlé, ale s pozadím modravého oceánu je místo krásně romantické  ( u autobusové zastávky  naproti je napsán název PARAGEM ) další zastavení je na jedné z vyhlídek na oceán (Véu da Noiva) a tímto, snad šnečím krokem, oproti plánu, dosti pozdě přijíždíme do cíle dnešního dne, městečka Porto Moniz.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *