• Menu
  • Menu

Paúl da Serra

Štíhlá větrná elegance na náhorní plošině- Paúl da Serra

Paúl da Serra – náhorní plošina ve výšce 1500 m se nachází v západní části ostrova Madeira .  Zvláštní , podivná vřesovištní opuštěná krajina, po většinu dne zahalená do mlhy a mraků, vám nabízí spočinout svými zraky do vzdálené zeleně  s pozadím modré palety oceánu.  Zde na různých místech, jak v měsíční krajině, jsou rozprostřeny štíhlé kovové sloupy  větrných elektráren . Sem tam zde potkáte pasoucí se kravky nebo ovce. V každém případě, pokud zde zastavíte a budete mít to štěstí, že přes mraky a mlhu bude vidět do dáli, spatříte neskutečné a magické výjevy tvořící se nad pevninou a oceánem.

Paúl da Serra

Pospíchali jsme již , ale přesto několikrát zastavili, a nedokázali odtrhnout zraky od krásných scenérií… V  oblasti  Paúl da Serra v zimním období je celá krajina nasáklá vodou a všechny jamky , prohlubně a díry se naplní vodou. Na této ploše se nalézají hlavní zdroje vody pro celý ostrov. Z vyhlídkových  plošin nad průsmykem můžeme spatřit Atlantský oceán současně na jihu i severu.V této oblasti se nachází i oblíbená turistická destinace Rabacal. Paúl da Serra : 35 km severozápadně od Funchalu v nadmořské výšce 1400 – 1600 m.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *