• Menu
  • Menu

Myanmar – leden 2020 – 6.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Myanmar /Barma/ » Myanmar – leden 2020 – 6.část

Jezero Inle na kole

9.den – čtvrtek 9.1.2020. Na snídani jsme museli už v 6:45 hod., abychom stihli taxíka na letiště. Letadlo nám letělo z letiště Nyaing-u do Heho v 8:35 hod. Tentokrát jsme letěli s Golden Myanmar Airlines za 1.680,-Kč. V Heho jsme přistáli po hodině letu a taxíkem se nechali odvézt k jezeru Inle do městečka Nyaung Shwe (400,-Kč). Po cestě jsme opět zaplatili vstup do oblasti, a to 15.000 k = 240,-Kč/osoba.

Ubytování jsme našli v Gypsy Inn přímo u řeky za 500,-Kč/osoba/2 noci. V hotelu jsme si hned po příjezdu půjčili kola (30,-Kč) a vyrazili na okružní cestu. Kousek od hotelu nás odchytil naháněč a my si s ním dohodli výlet loďkou po jezeře na další den za 290,-Kč/loď.

První naše cyklo-zastávka byla u starého kláštera Ywa Thit, kde jsme se setkali s mnichem, který nám nabídl mandarinky a vyprávěl si s námi o České republice. Znal Masaryka i firmu Zetor. Taky nás upozornil na kešku, která je v klášteře schovaná. Přes vesničky a políčka jsme to pak vzali směrem k Nyaung Wunn Kyaung, kde jsme se u cesty zastavili na oběd u pole plného slunečnic. Obsluha nám sice skoro nerozuměla a na vše z jídelního lístku kroutila hlavou, jako že to nemají, ale nakonec jsme se tady moc dobře najedli a pokračovali do vesničky Kaung Daing. Odtud jsme museli přívozem přes jezero do Maing Thurk. Za 15 minutovou cestu jsme zaplatili skoro to samé co za celodenní výlet naplánovaný na další den (160,-Kč).

Ywa Thit

Maing Thurk jsme se prošli po teakovém mostě a pokračovali na kole cestou necestou. Podařilo se nám najít přírodní nádrž, kde se koupali jen tři místní kluci – ti se nás ale asi lekli, takže když nás tam viděli lézt, radši odešli (zvlášť když jsem tam i já lezla jen v kalhotkách).

Další cesta byla už trochu krkolomná, navíc se začalo šeřit a my chtěli na západ slunce dorazit do místního vinařství Red Mountains Winery. Nakonec jsme to tak tak stihli a stálo to za to. Víno tady bylo na místní poměry nezvyklé dobré, takže jsme si jednu láhev koupili i na večer ke kartám. Zůstali bychom tady i na večeři, ale začala být zima a hlavně tma a my neměli na kolách světla.

Do hotelu jsme těch posledních 5km dojeli za úplné tmy, ale nebyli jsme rozhodně jediní, kdo nesvítil. Celkem jsme najeli 30 km, což na těch herkách, kterým skoro nefungovala přehazovačka, považujeme za slušný výkon.

Večeři jsme si dali v restauraci nedaleko od hotelu, kde nás zaujala spousta místnůstek na separé večeře. Karty a víno jsme si pak dali v hotelové recepci.

jezero Inle na kole

Výlet na jezeře Inle

10.den – pátek 10.1.2020. V 8 hod. jsme vyrazili na domluvený výlet lodí po jezeře Inle. Bylo krásně, ale jako obvykle po ránu celkem chladno, umocněné proudícím vzduchem na lodi. Náš průvodce nás vozil po celém jezeře a zastavoval na různých místech, kde jsme si prohlédli např. plovoucí zahrady, výrobu tkaných výrobků z bavlny, hedvábí a lotosu nebo balení cigaret, výrobu stříbrných serepetiček apod. Viděli jsme i typické místní rybáře, kteří pádlují nohou. Těšili jsme se taky na ženy s dlouhými krky, ale ty jsme viděli jen dvě, takže tady nastalo malé zklamání. Jinak byl ale výlet parádní a určitě stála za to i zastávka ve vesničce Indein, kde byl nádherný komplex pagod, ke kterému vedla 600 metrů dlouhá krytá tržnice. Oběd jsme si dali v restauraci nad vodou v jedné z mnoha „plovoucích“ vesniček.

Původně jsme mysleli, že počkáme na jezeře na západ slunce, ale nakonec jsme se kolem 16 hod. vrátili do městečka Nyuang Shwe a zašli na opravdickou kávu. Večeři jsme si dali na venkovní tržnici.

Nyaung Shwe

Západ slunce v Ngapali

11.den – sobota 11.1.2020. Taxík na letiště v Heho nám odjížděl v 9:30 hod. S AirKBZ jsme pak v 11:40 hod. odletěli do Thandwe – na nejbližší letišti od ngapalských pláží. Cena trvala hodinu a vyšla nás na 2.400,-Kč.

Na letiště pro nás přijelo auto z hotelu AZ Family resort umístěného přímo na pláži. Za nocleh se snídaní na tři noci jsme každý zaplatili 1.260,-Kč. Jen co jsme se ubytovali, vyrazili jsme na pláž, na které téměř nikdo nebyl. Byl zrovna dost velký odliv, ale i tak se nám tady moc líbilo. Bylo tu spoustu hospůdek a míst, kde prováděli masáže. Freda ji hned vyzkoušel, protože odolat hodinové olejové masáži za 150,-Kč prostě nešlo.

Celé odpoledne jsme se opalovali, koupali a popíjeli levné, ale výborné drinky. Večeři jsme si dali v hospůdce na pláži při západu slunce. Den jsme zakončili s místníma klukama, kteří hráli na kytaru a zpívali – a jako fakt hodně dobře. Bohužel už tam pak žádný další večer nebyli.

 

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *