• Menu
  • Menu

Opatovický písák /Březhrad, Opaťák/

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Opatovický písák /Březhrad, Opaťák/

Koupání v písáku Opatovice nad Labem – Pohřebačka

Vracíme se ze čtyřdenního pobytu v krásné malebné vesnici Štědrákova Lhota zpět do Prahy.  Z hlavní silnice Hradec – Praha to je k Opaťáku  jen malá zajížďka. Venku dusno a každou chvíli začne lejt. Parkujeme na place u nádraží. Pospícháme, za chvíli už bude zapadat slunce.

Opatovický písník

Projdeme branou. U vody už je jen pár lidí.  Jsme na západním břehu, kde je malá část pláže vedle naturistického kempu nudistická. Tak rychle svléknout a hup do vody. Voda je parádní. Doctor už se zdárně posunul v kondičním plavání a je skvělé, že lásku ke koupání má s námi společnou.

Opatovický písník

Opatovický písník (též  Březhrad, či Opaťák) je vodní plocha o rozloze 30 ha vzniklá po těžbě štěrkopísku ukončené v roce 2001.V okolí je písáků několik, ale tento j je využíván nejvíce. Písák  slouží také jako rybářský revír a rádi sem jezdí sportovní potápěči.  Písník se nalézá v pardubickém okrese, a to  převážně v katastrálním území Pohřebačka obce Opatovice nad Labem (pouze část jižního břehu leží přímo v k.ú. Opatovice nad Labem), v bezprostřední blízkosti severního břehu se nachází katastrální území  Březhrad města Hradce Králové.

Opatovický písník

Na naší straně i proti nám je vidět i několik karavanů a u jezera i možnost kempování.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *