• Menu
  • Menu

Ostrov Krk „divoká pláž“

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Ostrov Krk “divoká pláž”

Po zážitku s léčivým bahnem je naším cílem pláž.  Jakákoliv pláž, kde bude průzračné moře a pokud možno, co nejméně lidí. Zapichujeme prst do mapy v místě, kde se nám to líbí. Od Soline to k pláži trvá půl hodiny, od pláže je to cca 17 km do města Krk, ale já to prostě na mapě nemohu teď najít, tak jsem nazvala místo Divoká pláž /pokud někdo poznáte, budu ráda, když mi napíšete , jak se místo jmenuje :)/ .

Ostrov Krk pláž

 

Divoká pláž

Ceduli, kterou jsme si v místě vyfotila, neudává místo/jak jsem si myslela/, ale nabádá nás, abychom zde nedělali nepořádek! Vede sem spíše kamenitá cesta mezi poli, domů poskrovnu. Konec cesty se pak svažuje k moři. U cesty se dá zaparkovat, je tu dohromady asi 10 lidí. Voda skvělá, vstup do moře kamenitý.

Ostrov Krk pláž

K vodě se dá sejít na více místech, my jdeme přes skalnatý kopec pokrytý voňavými bylinami a borovičkami k jedné z větších plážiček s dobrým vstupem do vody. Jsme na konci této pláže, kam i z druhé strany vede cesta pro pěší.

Chceme tady strávit půl dne a opravdu odpočívat a užívat moře. Jsme skvěle připravené, Ajka si nese obrovské nafukovací cosi! Máme vychlazené kvalitní moravské víno, skládací pohárky. Vyplouváme na vodu, říkám si to nedopadne dobře. Ajka nalévá víno mně, ještě selfie a pak vše padá do vody, ještě že zachránila telefon. Lahev je uzavřená závitem a klesá spolu s pohárky do průzračné vody, ale hodně hluboko. Jsme smutné.

Ostrov Krk pláž

Během půl hodiny pozorujeme ruské mladé potápěče, jak pokřikují, že mají úlovek. Vítězoslavně drží nad vodou vzácný úlovek-víno. Ajka nelení, dopluje k nim a víno zabavuje. Nabízí ochutnávku, ale s díky odmítají.

Nebe se mezi tím zatáhlo a bouří. Začíná pršet a nevypadá, že přestane. Nerady balíme a pláž opouštíme. Nemáme čas prozkoumat další „divoké“ pláže na ostrově, tak snad příště!

 Jedeme natankovat do města Krk, kde na tržišti kupujeme ovoce, fíky, broskve a další dobroty. Odtud pak míříme do Bašky do kempu Bunculuka, kde budeme dnes spát.

Ostrov Krk pláž
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.