Paleochora – Země slunce
Z krásného a odlehlého střediska Sougia pokračujeme dosti šílenou cestou do Paleochory. Pomalu zapadá slunce, ubytování nemáme a tak pár snímků a rychle do taverny, snad nám někdo poradí. Po skvělé fazolové polévce, vepřovém masu s celerovými listy a tzaziky si dáváme bylinný čaj s medem. Pak už jenom pár slov s majitelkou a za chvíli dostáváme do rukou adresu v soukromí. Hurá, hotel jsme stejně žádný nenašli. Není sezóna a vše je zavřené. Pokoj za 30 Euro s výhledem na moře. Paráda.
Paleochora
Turisticky známé městečko. Několik domů je zasazeno do skály, v městečku jsou i středověké domy. Je ráno, město se líně probouzí, v pekárně voní koblihy a tak za pochodu baštíme skvělé pečivo a zapíjíme mlékem. Za kostelíkem ještě vylézáme na hradby, které se nacházejí na skalnatém výběžku. Zdi pocházejí z bývalé pevnosti Seliono ze 13. století /1278/. Je odtud pěkný výhled na městečko i záliv.
Kostel sv. Marie
Cestou k bývalé pevnosti míjíme kostel svaté Marie s nádhernou zvonicí, kostel starý více jak 100 let. Při požáru se prý kopule zřítila z výšky 14 metrů a zůstala neporušená.
Pláže
V Paleochoře najdete 2. pláže, východní a západní. Pro koupání je lepší volbou ta západní, která je trochu chráněná před větrem. Východní pak využívají hlavně vyznavači Windsurfingu. Oblíbenou pláží je také pláž Anydri, která se táhne směrem na východ a od Paleochory a je vzdálená asi 5 km.
Městečko se nachází na poloostrově Paleochora mezi dvěma zálivy. Jeho břehy omývá Lybijské moře. Netyčí tady velké hotely a celková atmosféra města ve vás probouzí klid a pohodu. Možná v největší sezóně může klid narušit velké množství turistů, nevím.
Přidat komentář