• Menu
  • Menu

Kréta v zimě – Paleochora,

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Kréta v zimě – Paleochora,

Paleochora – Země slunce

Z krásného a odlehlého střediska Sougia  pokračujeme dosti šílenou cestou do Paleochory. Pomalu zapadá slunce, ubytování nemáme a tak  pár snímků a rychle do taverny, snad nám někdo poradí. Po skvělé fazolové polévce, vepřovém masu s celerovými listy a tzaziky  si dáváme bylinný čaj s medem. Pak už jenom pár slov s majitelkou a za chvíli dostáváme do rukou adresu v soukromí. Hurá, hotel jsme stejně žádný nenašli. Není sezóna a vše je zavřené. Pokoj za 30 Euro s  výhledem na moře. Paráda.

Palechora
Palechora

Paleochora

Turisticky známé městečko. Několik domů je zasazeno do skály, v městečku jsou  i středověké domy.  Je ráno, město se líně probouzí, v pekárně voní koblihy a tak za pochodu baštíme skvělé pečivo a zapíjíme mlékem. Za kostelíkem ještě vylézáme na hradby, které se nacházejí na skalnatém výběžku. Zdi pocházejí z bývalé pevnosti Seliono ze 13. století /1278/. Je odtud pěkný výhled na městečko i záliv.

Paleochora
Paleochora

Kostel sv. Marie

Cestou k bývalé pevnosti míjíme  kostel svaté Marie s nádhernou zvonicí, kostel starý  více jak  100 let. Při požáru se prý kopule zřítila z výšky 14 metrů a zůstala neporušená.

kostel sv. Marie, Paleochora
kostel sv. Marie, Paleochora

Pláže

V Paleochoře najdete 2. pláže, východní a západní. Pro koupání je lepší volbou ta západní, která je trochu chráněná před větrem. Východní pak využívají hlavně vyznavači Windsurfingu. Oblíbenou pláží je také pláž Anydri, která  se táhne směrem na východ a od Paleochory  a je vzdálená asi 5 km.

Městečko se nachází na poloostrově Paleochora mezi dvěma zálivy. Jeho břehy omývá Lybijské moře. Netyčí tady velké hotely a celková atmosféra města ve vás probouzí klid a pohodu. Možná v největší sezóně může klid narušit velké množství turistů, nevím.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *