• Menu
  • Menu

PERLAN

PERLAN– (islandsky Perla)

Původní vodojem, nyní zásobárna nebo nádrž na teplou vodu,stavba  navržená Ingimundurem Sveinssonem, byla otevřená v roce 1991. Stavba Perlanu má  střechu  ve tvaru skleněné kopule. Kolem obvodu  skleněné věže je  vyhlídková plošina, odkud je krásný výhled na Kouřovou zátoku, na město Reykjavík a okolí. Na jižní straně  můžete pozorovat v časových iontervalech  horký gejzír, další gejzíry  pak můžete obdivovat uvnitř stavby. Stavbu tvoří 6 kruhových zásobníků na horkou vodu propojených skleněnými stěnami. Voda je přiváděna z nedalkých horkých pramenů. Ve skleněné kopuli najdete muzeum  ság s vousatým uvaděčem  v podobě vikingského bojovníka. V muzeu se dozvíte něco o historii a pověstech Islandu.

Perlan Island
Perlan Island

Mnoho návštěvníků do Perlanu přivádí i gastronomický zážitek ve zdejší restauraci. Perlan stojí na kopci Öskjuhlíð jižně od hlavního města Raykjavíku. Teplá voda je zásobárnou vody pro město Reykjjavík.V zimě vyhřívá chodníky i ulice.

Horké prameny patří na Island

Horké prameny patří k Islandu a k Islandu patří také návštěva Blue Lagoon v samém srdci islandské přírody . Minerální  geometrální lázně Modrá laguna najdete v lávových polích u města Grindavík na poloostrově Reykjanes v JZ Islandu.

Blue lagoon /modrá laguna/
Blue lagoon /modrá laguna/
evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *