• Menu
  • Menu

Sauna-Fest 2015

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Sauna-Fest 2015

Saunění na Kunětické Hoře

Již 3. ročník oficiálního mistrovství České republiky v saunových obřadech se konal tento víkend (13. – 15. 2. 2015) v areálu Cedrus Spa Kunětická Hora. Saunafestu se zúčastnilo na 40 soutěžících ze 13 zemí a bylo na co se dívat.

My jsme do obce Dříteč, která se nachází v polovině cesty mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, dorazili až v sobotu brzy ráno. Oficiální mistrovství ČR v saunových obřadech začalo sice již v pátek, ale my jsme se těšili hlavně na soutěž Grand Prix ČR, která probíhala s mezinárodní účastí v sobotu odpoledne a neděli dopoledne.

Přes internet jsme si proto koupili sobotní celodenní vstupenky (890 Kč na osobu), díky kterým jsme si mohli zamluvit 5 ceremoniálů s garancí vstupu. (Pozn. O saunové ceremoniály byl obrovský zájem, proto si každý účastník mohl vybrat z ceremoniálů pět, na které měl prioritní vstup.) Registrace měla probíhat v sobotu od 8:00. My jsme do areálu dorazili chvilku po osmé, ale i tak jsme patřili mezi první nadšence, kteří si mohli vybrat ze všech soutěžních ceremoniálů. Žádný totiž zatím nebyl pně obsazen. Po registraci nám došlo, že jsme si sice zabalili ručníky a župánky, ale že jsme tak trochu zapomněli na obuv. V teniskách se po saunovém areálu opravdu chodit nedalo, a protože jsme stejně chtěli vidět převážně pouze odpolední ceremoniály, rozhodli jsme se, že obuv dokoupíme v Pardubicích.

show s ručníky
show s ručníky

Cestou zpět jsme ještě zvládli vystoupat na zdejší kopec s hradem Kunětická Hora, kde se v létě koná jeden z festivalů „České hrady“, a pak už jsme se všemi proprietami konečně zavítali na festival, kde se čekala účast až 200 návštěvníků.

Soutěžní ceremoniály probíhaly v sauně s parním nárazem, to ovšem nebylo jediné dějiště nějaké zábavy. Ve finské sauně byly pořádány tradiční lotyšské ceremoniály s metodou metličkování. V herbal-sauně se konaly například ochutnávky saunových nápojů, nebo zelených potravin. Další nesoutěžní ceremoniály probíhaly i v soft-sauně a v parní sauně jste si mohli užít například cukrový peeling a jiné příjemnosti.

V areálu nechyběla ani odpočívárna se židličkami a křesílky, na kterých jsme minimálně na hodinu spolehlivě usnuli a studený bazének. Pro extrémní otužilce tu bylo i venkovní jezírko s ledovou vodou, kde se člověk již po pár vteřinách výborně zchladil.

hrad Kunětická hora
hrad Kunětická hora

My jsme si tedy zvolili 5 ceremoniálů zahraničních soutěžících, mezi které patřila Maďarka, Rakušan, Polák nebo například Turek. Shlédli jsme tak úžasnou show na téma Objevení Afriky, během které hrála krásná africká hudba, voněly všemožné esence, tvořila se umělá mlha a umělé blesky (to když nad Afrikou zrovna začalo pršet). Nechybělo ani úžasné mávání ručníkem a světelná show.

Další ceremoniál nás dopravil na Titanik. Opět úžasný kostým saunéra, hudba, esence a tentokrát i promítání na filmové plátno. Celý den nám završila show z chladného pólu, během které saunér vyhazoval kapky vody a ledu po lidech, mával ručníkem a nechyběl ani úžasný kostým- kabát a bílé třpytivé líčení na obličeji. Esence, hudba i promítání filmu na plátno vás jednoduše přesvědčily o tom, že se skutečně nacházíte na dalekém severu.

Závěrem sobotního dne bylo vyhlášení Mistra České republiky v saunových obřadech, před kterým se ještě odehrála soutěž v máchání ručníkem. Zní to jako nuda, ale kdybyste viděli, co saunéři dokážou s ručníkem nebo dvěma ručníky…už snad jen pro tento zážitek musíme na mistrovství zase za rok, ale tentokrát určitě na delší dobu. Jeden den stačí tak akorát na namlsání, po kterém zážitkovému saunování propadnete 🙂 .

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *