• Menu
  • Menu

Srí Lanka, Dambulla – cestopis 7

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka, Dambulla – cestopis 7

Golden Buddha, Dambulla jeskynní chrámy

Večer jsme ve městě Dambulla . Téměř na výjezdu jsme  našli příjemný  hotel  vzdálený jenom asi 1OO m od památky Golden Buddha. Stáváme každý den velmi brzy, ale nějaké tajemné síly nás vždy na určitých místech zdržují. Je také možné, že prostě nejsme schopní  se  včas  vykopat.

DAMBULLA – Golden Budha UNESCO

Slunce je už dost vysoko a k tomu ještě  neděle , na parkovišti je úplně narváno a všude šrumec  a stovky malých i velkých Srílančanů. Cesta začíná u muzea s obrovským zlatým Buddhou, pak pokračujeme po schodech až ke vstupu do jeskynních chrámů. Místo je to  nádherné, obrovská  skála s přilepeným   chrámovým  bílým podloubím a uvnitř ukryté jeskyně se spoustou historie a zajímavých památek.

Je zde také mnoho turistů z Japonska, Německa, Ruska, Francie….kteří stejně jako my posedávají v oknech podloubí a schovávají se před žhavými paprsky a nasávají atmosféru tohoto pěkného místa. Při návratu je možné pozorovat krásný výhled do krajiny. Všudypřítomní prodavači , vnucující vše, většinou odháním, ale jeden chlapík, nabízející řetízky s měsíčním kamenem , mě rozesměje. Ptám  se za kolik a on úplně sporadicky říká 3O USD , posílám ho ke všem čertům, ale on  je jako pijavice a tak mu říkám, že mám tři dcery a že chci 3 řetízky za 3OO rupií (asi 2,5 dolarů). Drží se za hlavu a to prý ne, tak já říkám taky ne, běhá za mnou. Už jsme téměř dole, mám ho už plné zuby a on říká ok a já mám tři řetízky „určitě pravé s měsíčním kamenem .

DAMBULLA – UNESCO

Mám takovou radost, že si zpívám dambula – bambula a to zase pro změnu tolik pobaví jednu Srílančanku, že se za břicho popadá.

DAMBULLA – UNESCO

Vypijeme ještě u stánku dva kokosy a pokračujeme dál směrem na město Kandy.

Jeskynní chrámy Dambula :

  1. Jeskyně  Dévarádža vihára
  2. Jeskyně Mahárádža vihára
  3. Jeskyně Mahá alud vihára
  4. Jeskyně Paččhima
  5. Jeskyně Dévana alud vihára
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *