• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 25

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 25

Mirissa – pláž a surfařský ráj

Po pobřeží pokračujeme z Tangalle dál. Končíme na známé pláži Mirissa. Jsme v turistické a oblíbené destinaci. Sháníme těžko ubytování. Běhám po pláži a všude je obsazeno. Nakonec máme štěstí a ubytováváme se v příjemném resortu přímo na písečné pláži.

Srí Lanka, beach Mirissa
Srí Lanka Mirissa

Pláž Mirissa – na pláži to žije. Je už navečer a tak před resorty přímo na pláži vyndávají nabídku úžasných plodů moře. Je tu spousty hotelů a resortů, které se nacházejí téměř na pláži. Je tu oproti Kirindě a Tangalle spousty turistů , stánků, lehátek i atrakcí. Prostě to tady žije ! Voda je nádherná, ale mám zimnici a bolí mě hlava a tak místo slastného koupání vlezu do postele. Noc je mizerná.

Srí Lanka, beach Mirissa
Šrí Lanka Mirissa

Ráno je krásné , už za východu Slunce  přicházejí  na pláž hned vedle našeho resortu surfaři. V nádherném světle vycházejícího slunce předvádějí svůj  um v divokých vlnách. Je to náramná podívaná.

Jdu se ještě projít  po vylidněné pláži, dvakrát si užívám v malé laguně slastného koupání . Posnídáme na břehu moře a pak musíme jít balit. Bohužel pokoj je na dnešek již obsazen a tak pokračujeme dál po pobřeží.

Marissa

Mirissa – leží 4 km  jihovýchodně od Weligamy. Mys vybíhající do moře předěluje malý přístav od krásné písečné pláže. Moře s krásnou a průzračnou vodou, s bílou do oblouku vinutou pláží,  je v dnešní době velmi  vyhledávanou turistickou destinací.

Srí Lanka, beach Mirissa
Srí Lanka, Mirissa

Surfování a šnorchlování

Je  možné zde šnorchlovat a její nejzajímavější část je na západě, kde je mnoho výběžků a zátok.  Západní konec je i  dobrým místem pro surfování. Jih zálivu je obdařen korálovým útesem.

Pláž je jistě vhodná pro milovníky nočních barů, dobrých restaurací a možnosti dalších vyžití spojených s velkým množstvím turistů. Nejkrásnější zde bylo ráno, kdy na pláži bylo možné sledovat několik surfařů a pár osamělých běžců na pláži.

2 km do vnitrozemí se nachází jezero a asi 6 km do vnitrozemí je možné navštívit hadí farmu. Z hlavní silnice vystoupáte po příkrých schodech ke  Chrámu  Kandavahari.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *