• Menu
  • Menu

The Wave, Coyote Buttes

Arizona – oblast Coyote Buttes

Pískovec umí vyčarovat nejfantastičtější kamenné útvary, které si člověk jen dokáže představit. Vrásněním se oblast formovala a zvedala nad povrch Země a díky větru, mrazu a vodě se časem z usazených pískovcových vrstev vymodelovaly fantastické útvary připomínající zkamenělé písečné duny a mořské vlny.

ruzne_IMG_5256

Oblast Coyote Buttes můžeme rozdělit dvě oblasti: Coyote Buttes north a Coyote Buttes south. Dostat se na tyto unikátní místa není zrovna jednoduché. K navštívení je totiž potřeba zvláštní povolení, neboli permit. Stojí 15 dolarů na osobu a vydává se jich pouze 20 denně. Permit můžete získat tak, že pomocí internetu zažádáte o vstup na určitý den a to minimálně 4 měsíce dopředu. To ale není vše. Stále nemáte permit jistý, protože, ač se to zdá tvrdé, musíte být vylosováni.

Druhou možností je risk. Můžete navštívit rangerskou stanici, kde se losuje o 10 takzvaných „walk in permits“ na druhý den a doufat, že budete šťastlivcem, kterému bude dovoleno vidět tuhle ojedinělou přírodní krásu. Co však asi každý ocení je fakt, že při vylosování budete obdarováni mapou s obrázky a GPS souřadnicemi. Terén je nerovný, nepřehledný a denní teploty stoupají až ke 40°C. Ale celá námaha stojí za to.

 

Jan Kokeš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *