• Menu
  • Menu

Seattle

 Seattle – malá Evropa u Tichého oceánu

Seattle – jedno z nejúžasnějších měst Severní Ameriky. Hlavní město státu Washington se nachází na východním pobřeží nedaleko kanadských hranic. Město má mnoho tváří a všechny jsou přívětivé, na rozdíl od jiných amerických měst působí evropsky a tak se zde cítíme jako „doma“.

Seattle

Asi první, co Vás po příletu uvítá,  je letiště, které je nyní nově zrekonstruované a opravdu dokonale přehledné. Zpočátku jsme měli strach z nočního příjezdu, ale opravdu se zde člověk nemusí bát. Pokud si nechcete pronajímat Taxi do centra, je možné využít veřejnou dopravu, která jezdí z letiště přímo do centra města – jde o vlak, „metro“ velice čisté a levné, cca 2 dolary za jednu jízdu, asi tak za 20 minut se objevíte na jedné z nejrušnějších ulic města, plné obchodních domů, určitě nezapomeňte navštívit náš nejoblíbenější obchod Ross, dress for less…. Nás nikdy nezklamal (Kona, Honolulu, Tuscon, San Francisco, Seattle)

Seattle – Market a sloní česnek

Město je plné zeleně, je zde příjemné počasí a vůně nedalekého moře. Není se čemu divit,  Seattle je oblíbeným transferem Lodní dopravy do Pacifiku a hlavně na Aljašku. V docích kotví tisíce a tisíce lodí připravených již brzy vyplout na Aljašku. Proto asi nikoho nepřekvapí, že se zde nachází slavný Market, neboli třípatrová tržnice, kde seženete opravdu cokoliv : nádherné květiny, čerstvé ryby, čokoládové těstoviny, umělecké předměty či oblečení…, jsou zde také stylové restaurace, komiksárna, antikvariát a další.

A co znamená Seattle pro samotné Američany? Město má několik symbolů, asi nejznámější z nich je stavba Space Needle neboli „vesmírná jehla“ byla postavena v roce 1962 jako symbol mezinárodní výstavy, slouží dnes částečně jako muzeum a samozřejmě jako úžasná vyhlídka na celé město a jeho krásné okolí. Dalším symbolem, je Mt. Rainier – nejvyšší hora Kaskádového pohoří vytváří za jasného počasí úžasné panorama města, my ho bohužel během našeho velmi krátkého pobytu neviděli. Seattle , je ale především městem hudby, nejeden slavný muzikant zde prožil začátek své kariéry jako Alice in Chains, Jimi Hendrix, Curt Cobain a také Pearl Jam nebo Nirvana, proto asi nikoho nepřekvapí, že je zde jedno z nejznámějších muzeí hudby, které opravdu stojí za to, jelikož je interaktivní a tak zde můžete strávit i celý den a vyzkoušet si všemožné hudební nástroje známé i neznámé.

Pokud budete mít plné zuby velkoměsta, stačí si půjčit auto a zmizet do nedaleké přírody.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *