• Menu
  • Menu

Grand Canyon

Výlet do Grand Canyonu v Arizoně.

Grand Canyon je součástí národního parku Grand Canyon v severní Arizoně, jednoho z nejstarších parků v USA. Tento kaňon byl vytvořen řekou Colorado před miliony let. Jeho rozměry jsou fascinující, délka kaňonu je 446 km a šířka se od severní strany na jižní mění z 500 m na 24 km. Nejhlubší část kaňonu má 1,6 km.

Grand Canyon – mé první setkání s Grand Canyonem

Je zde spoustu aktivit, lety helikoptérou, letadlem, rafting a samozřejmě pěší turistika. Na dno kaňonu je možné dojít pěšky, na mulách či výletních lodích. Cesta dolů a hlavně nahoru je velice náročná a trvá několik hodin, proto se nedoporučuje absolvovat celou trasu v jediný den. Na dně kaňonu se nachází několik kempů, které je ale nutné hlavně v letních měsících rezervovat, stanování mimo kemp je zakázáno.

Pozor, převýšení je opravdu veliké a na dně panují vysoké teploty, které mohou způsobit přehřátí organismu, proto mějte vždy po ruce dostatek tekutin.

Toto místo je beze sporu jednou z nejlákavějších turistických atrakcí na celém světě, ročně ji navštíví okolo 5 milionů turistů.

Statistiky ukazují, že od 70. let 19. století má Grand Canyon na svém kontě 600 obětí. Nejvíce lidí zemřelo při letecké havárii 30. června 1956, další stovka zahynula pády vrtulníků apod, 50 lidí díky své neopatrnosti spadlo, 65 lidí podcenilo své síly nebo zemřelo na dehydrataci, 80 lidí se utopilo v řece Colorado, 25 lidí bylo zavaleno kamenem či zasaženo bleskem, 47 osob spáchalo sebevraždu a 23 lidí se stalo obětí trestného činu (údaje k roku 2006). Jižní strana „South Rim“ je lépe dostupná a také mnohem více navštěvovaná.

Otevřeno je celoročně, 24 hodin denně, 365 dní v roce. Kvůli vysoké návštěvnosti počítejte v letních měsících s dopravními kolonami a určitě si zařiďte potřebné rezervace.

    Od roku 1979 je Grand Canyon zapsán na seznamu přírodních památek UNESCO.

Grand Canyon – jednohubka – šunka na klacku

Jižní strana je v nadmořské výšce 2134 m n. m. Severní strana „North Rim“ je hůře dostupná, za to je zde mnohem větší klid a více divoké přírody.

Otevřena je pouze od poloviny května do poloviny října. Zde se ocitnete v nadmořské výšce 2438 m n. m. My jsme navštívili tuto stranu, z které jsou i přiložené fotografie. Vstup do parku stojí 25 USD za celé auto na 7 dní s možností opakovaného vjezdu. Je tedy možné navštívit obě strany, které jsou od sebe vzdáleny 354 km, nebo můžete jít pěšky skrz kaňon „pouhých“ 34 km. Pokud si chcete projet Grand Canyon na raftech, cesta trvá od několika dnů až 3 týdny a určitě to stojí za to. další info: http://www.nps.gov/grca/index.htm

Grand Canyon – zkoumání terénu
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *