• Menu
  • Menu

Den nezávislosti v USA -Slavíme 4. červenec v Tusconu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Den nezávislosti v USA -Slavíme 4. červenec v Tusconu

Je 4. července. Těšíme se , že nemusíme do práce a těšíme se na slibované velkolepé oslavy tady v Tusconu. Šéf firmy dostal pozvání i pro nás do  uzavřené čtvrti Community for special events. Máme nablýskané auto, které zdobí naše česká vlajka. Hned u vchodu se zařazujeme do průvodu alegorických vozů. Všude jsou zapíchané americké vlajky a co jde, je tímto symbolem zahaleno, zabaleno nebo oblečeno. Všude vyhrává hudba , hasičský sbor zde má speciální program, je tu program pro děti . Ve stáncích je občerstvení .

Den nezávislosti USA www.kamsevydat.cz

Je zde nabízená specialita palačinka s vajíčkem , zavařeninou a politá sirupem.  Já si teda dávám raději samotnou palačinku politou sirupem, kterou zapíjím sladkou limonádou. Trošku mi to připomíná májové oslavy z dob komunismu, které  znám spíše z vyprávění , jedině s tím rozdílem, že tady jsou lidé dobrovolně a tento  svátek milují. Trávíme tady celé odpoledne a už se těšíme zpět na ubytovnu, na sklenici dobrého vychlazeného piva a na trochu klidu..

4 červenec je  nejvýznačnější státní svátek  v USA. Každoročně je tento den  oslavou  vlastenectví, demokracie a nezávislosti. Toto datum je spojováno se  vznikem nejstarší demokracie na světě. Roku 1776 , kdy byla Deklarace  nezávislosti podepsána ve Filadelfii, uplatnila Amerika nezávislost , vyhlášení některých práv člověka a bylo odděleno třináct severoamerických kolonií od Velké Británie . Tento den je v USA spojován s  přehlídkami, oslavami, pikniky , grilováním masa, velkými ohňostroji, průvody, koncerty a všeobecným veselím v parcích a ulicích, i doma v soukromí.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *